Wiadomości

Rząd planuje utworzenie własnej sieci sklepów spożywczych

Piątek, 29 maja 2020
Rząd nie wyklucza uruchomienia Państwowej sieci sklepów spożywczych – powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w rozmowie z portalem money.pl.
Wiceminister w rozmowie z money.pl przedstawiając rządowe plany związane z sektorem spożywczym, nie wykluczył utworzenia państwowej sieci sklepów spożywczych. Zapytany czy oprócz produkowania żywności w ramach Polskiego Holdingu Spożywczego państwo zamierza również sprzedawać, odpowiedział, że - bylibyśmy obecni od pola do stołu.

- Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych - mówił portalowi money.pl Artur Soboń.

- Nie sugeruję, że tak wielka branża o tak dużym eksporcie i pozycji w polskiej gospodarce, będzie branżą znacjonalizowaną. To jest nierealne i niepotrzebne, ale chcemy być tam obecni, gdzie jesteśmy w stanie zapewniać rentowność produkcji rolnikom w dłuższej perspektywie czasowej – zaznaczył wiceminister w rozmowie z portalem money.pl.źródło: money.pl


tagi: sieci handlowe, sklepy spożywcze,