Wiadomości

Stock Polska i KOWR wspierają walkę z koronawirusem

Piątek, 22 maja 2020
W związku z epidemią COVID-19, Stock Polska, jeden z czołowych producentów alkoholu wysokoprocentowego w Polsce, nawiązał współpracę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Ponad 1 milion dm3 alkoholu etylowego zostanie zrektyfikowany i przeznaczony na produkcję preparatów do dezynfekcji powierzchni.
Epidemia COVID-19 sprawiła, że w całej Polsce gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na środki chemiczne, które ograniczają ryzyko zakażenia się wirusem SARS-Cov2 (potocznie zwanym koronawirusem). W obliczu tej sytuacji, lubelski producent alkoholu, Stock Polska zobowiązał się do usługowej rektyfikacji ponad 1 milion dm3 alkoholu na zamówienie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

– W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na środki do dezynfekcji, niezwykle istotne jest podejmowanie wszelkich inicjatyw mających na celu zapewnienie ich dostępności. My, producenci alkoholu, czujemy się szczególnie zobowiązani do realizacji działań mających na celu hamowanie rozprzestrzeniania się SARS-Cov2, ponieważ to właśnie dostęp do spirytusu odgrywa kluczową rolę w pokonywaniu epidemii. Cieszymy się, że działania, które leżą w zasięgu naszych możliwości, mogą usprawnić walkę z COVID-19. – mówi Jakub Ogórek, Dyrektor Systemów Operacyjnych Grupy Stock Polska.

Jednoczenie sił, podejmowanie wspólnych działań, dzielenie się wiedzą oraz najważniejszymi zasobami jest fundamentalne w walce z obecną na całym świecie pandemią. Współpraca Stock Polska i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa to nie tylko świetny przykład kooperacji w czasach kryzysu, ale także dowód na społeczną odpowiedzialność biznesu i instytucji państwowych.tagi: Stock Polska, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, walka z koronawirusem,