ak podaje Stowarzyszenie Producentów Pieczywa - pieczywo dostępne na półkach jest wypiekane, a następnie dopiekane w bardzo wysokich temperaturach. Pieczywo trafia do pieca, gdzie wypiekane jest temperaturze sięgającej nawet 260°C. Następnie zostaje wystudzone i zamrożone metodą owiewową do temperatury -10°C. Wyrób zostaje zapakowany w szczelny worek oraz kartony, a transport do placówek handlowych odbywa się w nieprzerwanym ciągu chłodniczym wynoszącym średnio -18°C. Finalnie pieczywo zostaje jeszcze dopieczone w temperaturze około 190°C i dopiero trafia na półkę sklepową.
SPP przypomina o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny polegających na używaniu rękawiczek i toreb jednorazowych w punktach sprzedaży pieczywa.
Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź obaw, wystarczy umieścić zakupione pieczywo na około 2 minuty w piekarniku nagrzanym do temperatury 180-200°C.
tagi: pieczywo , koronawirus , bezpieczeństwo , zarażenie , droga , pokarmowa , Stowarzyszenie Producentów Pieczywa , Główny Inspektorat Sanitarny ,
Dotychczasowy dyrektor sprzedaży i członek zarządu w Kraft...
Z najnowszego raportu pt. „Obawy i lęki mikro oraz małych...
W październiku 2024 r. całkowita wartość sprzedaży w...
Obie strony czeka kilka lat przygotowań...
Sztuczna inteligencja jest coraz mocniej wykorzystywana przez...
Ankietowani wskazali pięć rzeczy, których obecnie...
Do zmian muszą się dostosować także małe przedsiębiorstwa...
Z początkiem stycznia 2025 roku Polska obejmie rotacyjną...