Wiadomości

Poznaliśmy zwycięzcę polskiej edycji Chivas Venture 2020

Czwartek, 16 stycznia 2020 Autor: Michał Pańczyk,
Loklani finaliści Chivas Venture 2020
15 stycznia odbył się lokalny finał konkursu Chivas Venture. Spośród najlepszej piątki start-up’ów wybrano zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Firma MakeGrowLab powalczy o dofinansowanie z puli miliona dolarów, mierząc się z najlepszymi start-up’ami z całego świata – zwycięzcami lokalnych finałów konkursu z innych państw. Projekty wszystkich uczestników oprócz celów biznesowych mają wspólny cel – zmiana świata na lepsze.

Znamy już finalistę konkursu Chivas Venture i tym samym reprezentanta naszego kraju na arenie międzynarodowej. Josh Brito z fimry MakeGrowLab weźmie udział w światowym finale konkursu Chivas Venture, który odbędzie się 23 czerwca 2020 r. podczas Collision Conference w Kanadzie. 

 Współżałożyciel MakeGrowLab - Josh Brito wraz z dwudziestoma sześcioma innymi start-upami zawalczy o miejsce wśród pięciu finalistów. Działalność MakeGrowLab wyróżnia się na tle innych innowacyjną technologią, która nie tylko nie zanieczyszcza środowiska, ale je wzbogaca (biomasa przekształcana jest w produkty i surowce przy udziale mikroorganizmów). Materiał może być hodowany w niemal każdych warunkach, zapewnia lepszą izolację tlenową niż papier i po wykorzystaniu może być rozkładany w domowym kompostowniku, stanowiąc nawóz pod hodowlę kolejnych produktów spożywczych.

 Udział w tak prestiżowym wydarzeniu poza korzyściami finansowymi daje uczestnikom mozliwość zaprezentowania się przed specjalistami z całego świata oraz szeroką publicznością. Finaliści dzięki udziałowi w konkursie mają możliwość zwrócenia uwagi na problemy społeczne, które pojawiają się obecnie na całym świecie. Chivas Venture daje również możliwość zdobycia wielu kluczowych kontaktów, które pomogą rozwiązać problemy, które innowacyjne start-up mają na celu rozwiązać.

 Marka Chivas od lat pielęgnuje wartości zapoczątkowane przez założycieli Jamesa i Johna Chivasa. Bracia, którzy swoim sukcesem dzielili się ze społecznością już od początków firmy, udowodnili, że biznes może iść w parze z hojnością. Dwa wieki później powstał konkurs Chivas Venture, który tylko potwierdza tę ideę – dzięki dofinansowaniu start-up’ów, do tej pory pomoc otrzymało blisko milion osób na całym świecie.  

tagi: Chivas, Chivas Venture, Venture, 2020, MakeGrowLab, Josh Brito, Collision Conference, start-up, konkurs,