Kategorie produktów

Świąteczna półka czekolad

Wtorek, 26 listopada 2019 HURT & DETAL Nr 11/165. Listopad 2019
Rynek czekolad jest stabilny i stanowi drugi co do wielkości i wartości segment na rynku słodyczy. Jego wartość szacowana jest na ponad 1,9 mld zł. Czekolady mają szerokie grono fanów w każdym wieku, są doskonałe, aby wprowadzić w dobry nastrój lub sprawić przyjemność najbliższym. W okresie przedświątecznym, największą popularnością cieszą się produkty z wyższej półki, po które klienci chętnie sięgają z myślą o prezentach dla najbliższych. Przy tej kategorii słodyczy kluczowy jest nie tylko pyszny smak, ale także niestandardowe i atrakcyjne formy podania, które podkreślają szczególne chwile.
Na specjalne okazje, takie jak święta, konsumenci poszukują słodyczy w wyjątkowym wydaniu. Oferta czekolad w portfolio marki Wawel jest bardzo szeroka i różnorodna, a każdy miłośnik słodkości znajdzie w niej coś dla siebie i swoich najbliższych. W tym roku, świąteczne półki Wawel zaskoczą wszystkich specjalną Ofertą Zimową, w której znajdą się zarówno przepyszne nowości, które wprowadzą wszystkich w magiczny świąteczny nastrój, ale też legendarne klasyki, uwielbiane i wybierane przez konsumentów od lat.

Wyjątkowe nowości

Na świątecznych półkach w kategorii czekolad zadebiutuje elegancka i limitowana linia Collection od marki Wawel – czyli seria produktów oparta na gorzkiej czekoladzie. W ofercie znajdziemy duże Czekolady w ozdobnych kartonikach: Czarny Las – z dwuwarstwowym nadzieniem wiśniowo-czekoladowym, zamkniętym w oryginalnej formie słodkich całusów i Piernikową ze śliwką – z dwuwarstwowym nadzieniem piernikowo-śliwkowym, kojarzonym ze Świętami Bożego Narodzenia. W ramach tej idealnej na prezent i specjalne okazje linii, konsumenci będą mogli wybrać także klasyczne Śliwki w czekoladzie, a także Czekoladki Wiśniowe w ozdobnych kartonikach. Dodatkowo, w ofercie zimowej marki Wawel znajduje się także 5 pysznych i poruszających zmysły Czekolad Premium, dostępnych teraz w nowej, eleganckiej odsłonie podkreślającej wyjątkowy charakter tabliczek. Wśród nich Gorzka Extra 90% cocoa, Gorzka Klasyczna 70% cocoa i Gorzka ze skórką pomarańczy 70% cocoa, i dwa nowe warianty: Gorzka z cząstkami miętowymi 70% cocoa i Gorzka z drobinkami kawy i ziarna kakaowego 70% cocoa. Głębie ich smaku zawdzięczamy dużej zawartości ziarna kakaowego oraz wydłużonemu procesowi konszowania. Wyróżnia je doskonały jedwabisty smak i jednocześnie prosty skład. Czekolady Wawel Premium, tak samo jak i inne produkty marki to gwarancja najwyższej jakości i tylko Dobrych Składników. Nie zawierają substancji konserwujących, sztucznych aromatów, oleju palmowego i dodatku emulgatora E476. Teraz również na ich opakowaniach znajduje się znak UTZ – oznacza to, że kakao wykorzystane do produkcji tej czekolady pochodzi z odpowiedzialnych, zrównoważonych upraw. Jest ono pozyskane bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne i wyzysku ludzi zatrudnionych przy produkcji tego surowca. Samo dobro! W tym sezonie można odkryć także pyszną nowość: Czekoladę PrzySmak Studencki w dwóch odsłonach: mleczną i gorzką. Obie z dużą zawartością wyśmienitych dodatków: orzeszków arachidowych, rodzynek i galaretek.

Słodkości dla najmłodszych

Oferta zimowa marki Wawel bogata jest także w ofertę dla najmłodszych. Na świątecznej półce znajdziemy uwielbiane przez dzieci smaki czekolad, jak Mleczna – czyli aksamitna czekolada, o wyjątkowym mlecznym smaku, Truskawkowa – zachwycająca doskonałym połączeniem aksamitnej mlecznej czekolady, mlecznego kremu i słodkich truskawek czy Malinowa – mleczna czekolada z delikatnym dwuwarstwowym nadzieniem malinowo-mlecznym, w formie całusów. To smak uwielbiany nie tylko przez dzieci. Świąteczny czas umilić może także absolutna nowość na rynku: Deserowa Czekolada Mieszanka Krakowska z galaretką o smaku pomarańczowym, zamknięta w oryginalnej formie słodkich całusów. Wszystkie propozycje w ramach oferty zimowej marki Wawel dostępne są w specjalnie zaprojektowanych ozdobnych opakowaniach ze świątecznymi grafikami – zaskoczą nie tylko najmłodszych, idealnie sprawdzą się też jako słodkie prezenty oraz uzupełnienie świątecznego stołu.

Świąteczna półka sklepowa

Aby w okresie przedświątecznym wyróżnić się i dotrzeć do konsumentów z ofertą słodyczy idealnych na prezenty, producenci stawiają na różnorodne portfolio, dopasowane do aktualnych trendów oraz potrzeb, jak i przykuwające uwagę, atrakcyjne opakowania. Ofercie zimowej marki Wawel towarzyszyć będzie spójna i silna komunikacja w miejscach sprzedaży z dedykowaną grafiką zimową oraz przykuwającymi uwagę materiałami POS. Specjalnie pod tę ofertę przygotowane zostały także materiały ekspozycyjne dla sklepów, standy, shippery oraz ekspozytory pozwalające na stworzenie wyjątkowych ekspozycji, które przyciągną wzrok klientów.tagi: czekolady , rynek , Wawel ,