Wiadomości

Kolejne zwolnienia grupowe w Tesco

Czwartek, 06 czerwca 2019
Pracę w Tesco Polska może stracić 1480 pracowników. O planach przeprowadzenia zwolnień grupowych spółka oficjalnie poinformowało NSZZ "Solidarność".
Głównym powodem zwolnień w Tesco Polska jest zamknięcie czterech supermarketów sieci w Olsztynie, Rudzie Śląskiej, Nowym Sączu oraz Starogardzie Gdańskim. Zlikwidowane zostanie także jedno z trzech centrów dystrybucyjnych w Komornikach. Redukcja zatrudnienia związana jest również ze zmianami struktur kierowniczych w pozostałych sklepach oraz w centrali spółki.

Zwolnienia mają objąć maksymalnie 1300 osób na stanowiskach podstawowych oraz do 180 osób pełniących funkcje kierownicze.

"Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/w innych jednostkach firmy" – czytamy w piśmie skierowanym do NSZZ "Solidarność".

Konsultacje przedstawicieli Tesco Polska z NSZZ "Solidarność" w sprawie zwolnień grupowych rozpoczęły się środę i mogą potrwać 20 dni. Zwolnienia mają zostać przeprowadzone od 24 czerwca do 31 lipca.
źródło: businessinsider.com.pltagi: Tesco, zwolnienia grupowe,