Wiadomości

Uroczyste otwarcie Hali A Waimea Logistic Park Stargard

Poniedziałek, 27 maja 2019
W czwartek, 23 maja br. z udziałem inwestora Waimea Holding S.A. oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Stargard nastąpiło uroczyste otwarcie hali A na terenie inwestycji Waimea Logistic Park Stargard. Inwestorem parku magazynowo-produkcyjnego jest spółka celowa Waimea Logistic Park 5 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Finansowanie inwestycji zapewniła Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. oraz Griffin Property Finance. Wartość wybudowanej hali A wyniosła ponad 22 mln złotych.
Przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie hali A na terenie kompleksu Waimea Logistic Park Stargard przy ulicy Metalowej w Stargardzie miało miejsce 23 maja br. W uroczystości wzięli udział Pan Rafał Zając – Prezydent Miasta Stargard, z ramienia inwestora Pan Andrzej Rosiński – Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Inwestycja powstaje na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, wchodzącego w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Stargard. Na działce o powierzchni 16,7 ha inwestor wybuduje docelowo 6 hal klasy A o łącznej powierzchni zabudowy 85 000 mkw. Obiekty przeznaczone są dla zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców prowadzących produkcję, obsługę logistyczną czy magazynowanie. Moduły magazynowe wraz z powierzchniami biurowymi mogą być przystosowane do indywidualnych potrzeb najemców i dostępne są już od 1 500 mkw. Inwestycja Waimea Holding przyczyni się do ekonomicznego rozwoju regionu również dzięki powstaniu ok. 500 nowych docelowych miejsc pracy. Inwestycję dopełnia nowoczesna infrastruktura – parkingi, obszerne place manewrowe oraz tereny zielone. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia CITY architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eastwave Building Company.

– Jedną z mocnych stron Grupy Waimea Holding jest elastyczność wobec klientów. Znaleźliśmy tutaj porozumienie, ponieważ my w Stargardzie w ten sam sposób podchodzimy do inwestorów. Od początku było nam więc ze sobą po drodze. Mam satysfakcję, że zapadła decyzja o wyborze lokalizacji w naszym mieście. Otoczenie, w którym powstała hala A jasno pokazuje, że Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii to miejsce, gdzie można odnieść sukces i wciąż się rozwijać. To ważne także dla obecnych, jak i przyszłych najemców otwieranej dziś inwestycji – podkreślał podczas uroczystości otwarcia Rafał Zając, Prezydent Miasta Stargard. – Ten projekt robi duże wrażenie zarówno rozmachem, jak i profesjonalizmem w realizacji. Życzę, by zapowiedziany przez holding Waimea nowoczesny kompleks logistyczno-produkcyjny rozrastał się zgodnie z założeniami. Gratuluję pomyślnego wykonania jednego z etapów i życzę powodzenia przy kolejnych krokach – dodał Rafał Zając.

Hala A o powierzchni 11 490 mkw. powstała w pierwszym etapie inwestycji Waimea Logistic Park Stargard. Najemcą została firma EcoReadyBath wynajmując 3 800 mkw. powierzchni pod magazyny i częściowo na biura. EcoReadyBath to sprawdzony producent prefabrykowanych, modułowych gotowych toalet i łazienek dla klientów B2B w Europie - głównie hoteli i kompleksów mieszkaniowych. Dla firmy EcoReadyBath ważnym elementem przy wyborze powierzchni magazynowej była dogodna lokalizacja parku logistycznego, która zapewnia szybką i bezproblemową dostawę prefabrykowanych łazienek na terenie Europy Zachodniej i Skandynawii.

– Jest to już trzecia inwestycja Grupy Kapitałowej Waimea Holding w województwie Zachodniopomorskim. Z sukcesem realizujemy i komercjalizujemy nasz kolejny park magazynowo-produkcyjny. Kluczowym argumentem przemawiającym za podjęciem decyzji o lokalizacji inwestycji w Stargardzie było położenie w obrębie strefy ekonomicznej oraz bardzo dobre skomunikowanie miasta z siecią dróg ekspresowych i autostrad. Stargard to nowoczesne miasto, z dużym potencjałem, prężnie rozwijające się, z dobrym klimatem inwestycyjnym – podkreślał na uroczystości otwarcia Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. – Firmy ze Stargardu oraz całego powiatu mogą przenieść swoją działalność do naszych hal i rozwijać się w nowoczesnych przestrzeniach magazynowych połączonych z funkcją biurową, mają także możliwość skorzystania z ulg podatkowych lokując działalność na terenie strefy ekonomicznej. Najemcom zainteresowanym współpracą proponujemy bardzo elastyczne warunki najmu oraz możliwość dopasowania wynajmowanych powierzchni do ich indywidualnych wymagań – dodaje Andrzej Rosiński

Waimea Logistic Park Stargard został zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie trasy ekspresowej S10, która zapewnia szybki dojazd do Portu Morskiego Szczecin (38 km) oraz łączy się z autostradą A6, stanowiącą połączenie Szczecin - Berlin. Budowa inwestycji zbiega się z działaniami miasta, których celem jest poprawa komunikacji. Zrealizowane Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, stwarza nowe, funkcjonalne rozwiązanie jeśli chodzi o dojazd pracowników pracujących w firmach w obydwu stargardzkich parkach przemysłowych. Projekt Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, który swoim zasięgiem obejmuje także miasto Stargard, można uznać za czynnik, który również poprawi sytuację komunikacyjną osób dojeżdżających do Stargardu, a szybki transport integrujący kolej i transport miejski, podniesie atrakcyjność miejsc pracy oferowanych przez firmy zlokalizowane na terenie Stargardu.

W województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, powstaje druga inwestycja Grupy Kapitałowej Waimea Holding - Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport o łącznej powierzchni 8 000 mkw. Terminal cargo będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Obiekt, którego budowa rozpoczęła się na początku tego roku, ma zostać oddany do użytkowania pod koniec września 2019.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W 2019 roku spółka planuje realizację projektów takich jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Korczowa, Waimea Logistic Park Rzepin, Waimea Logistic Park Teresin, Waimea Logistic Park Tarnowo-Podgórne, oraz budowę kolejnych terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, w tym Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport. Waimea Holding S.A. rozpoczęła proces budowy hal magazynowych klasy A z małymi modułami magazynowymi do sprzedaży i na wynajem. Pierwsze tego typu inwestycje inwestor planuje zrealizować w Bydgoszczy, w Kajetanach koło Warszawy, w Poznaniu oraz w Gdańsku.tagi: Waimea Holding, Waimea Logistic Park Stargard, park magazynowo-produkcyjny,