Kategorie produktów

Rozwój PUPIL Foods

Poniedziałek, 04 czerwca 2018 HURT & DETAL Nr 05/147. Maj 2018
PUPIL Foods się rozwija – kolejne inwestycje wsparciem jednej idei
Na początku tego roku w Nowych Skalmierzycach w województwie wielkopolskim oddano do użytku nową fabrykę firmy PUPIL Foods. Jest to w tej chwili jeden z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku zakładów branży karm dla psów i kotów w Polsce.

Ta poważna inwestycja to kolejny milowy krok rozwijającej się niezwykle dynamicznie firmy, największego producenta o wyłącznie polskim kapitale. Od ponad dwudziestu lat działalności firma notuje stały wzrost udziału w rynku (dziś już kilkunastoprocentowy) oraz stały, a ostatnio wręcz skokowy, wzrost zamówień na swoje produkty. Jest to wynik konsekwentnej realizacji założonego od samego początku celu – produkcji takiej karmy (w każdym segmencie cenowym), która pozwoli utrzymać zwierzę w dobrym zdrowiu na każdym etapie jego życia, zachowując je jednocześnie w jak najlepszej kondycji przez jak najdłuższy czas. Dostarczenie na rynek takich produktów było zawsze dla właścicieli i załogi priorytetową motywacją wszelkich działań, a nie, jak to bywa u wielkich, zagranicznych konkurentów, nastawienie na zysk za wszelką cenę.

Jakość karmy firmy PUPIL Foods jest coraz bardziej bezwarunkowo doceniana przez klientów wielkich i mniejszych sieci oraz hurtowni. A zainteresowanie konsumentów wciąż rośnie. Żeby więc sprostać coraz większemu zapotrzebowaniu, a jednocześnie zachować najwyższą jakość produkowanej karmy i stale ją udoskonalać, firma wciąż poszerza swoje moce produkcyjne, inwestując w budowę i rozbudowę kolejnych zakładów oraz wyposażenie ich w najnowocześniejszy park maszynowy. Dobra kondycja finansowa firmy PUPIL Foods pozwala na te śmiałe poczynania.

Po zbudowanej od podstaw, nowoczesnej fabryce karmy suchej w Odolanowie, modernizacji zakładu produkującego krótkie serie karmy specjalistycznej w Niedoniu, budowie hali magazynowej wysokiego składowania, przyszła kolej na gruntowną przebudowę, rozbudowę i modernizację hali produkcyjnej karmy mokrej w Nowych Skalmierzycach. Nowa, zbudowana z rozmachem, przestronna hala produkcyjna karmy mokrej mieści w  pełni zautomatyzowane, nowoczesne linie produkcyjne, rozbudowane o kolejne autoklawy sterylizujące i nowe linie pakujące. Zawiera także nowe, zautomatyzowane mroźnie. W  części socjalnej znajduje się wygodne, w pełni wyposażone zaplecze dla pracowników. W trosce o środowisko i komfort okolicznych mieszkańców unowocześniono system odprowadzania ścieków, zastosowano filtry i odpylacze cyklonowe oraz zamontowano tłumiki hałasu. Zadbano także o ciekawy, estetyczny wygląd hali, w stylu architektury industrialnej. Dzieła dopełnia umieszczone na elewacji frontowej efektowne logo firmy, coraz szerzej znane na rynku polskim i 25 rynkach zagranicznych, rozpoznawalne na wszystkich ważnych targach międzynarodowych od Norymbergii po Szanghaj. Jest to logo, z którym identyfikuje się załoga firmy, a coraz chętniej także mieszkańcy i władze Nowych Skalmierzyc i powiatu ostrowskiego. Firma bowiem aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności wspierając tutejsze inicjatywy oraz organizacje sportowe i kulturalne.

Nowa hala produkcyjna karmy mokrej w Nowych Skalmierzycach, to kolejna już, ważna inwestycja rozwijającej się prężnie firmy PUPIL Foods, która pozwala nie tylko znacząco zwiększyć zdolności produkcyjne, by zaspokoić dynamicznie rosnące zapotrzebowanie rynku, ale także wytwarzać tu najwyższej jakości karmę klasy premium i superpremium, która jest produkowana zgodnie z naczelną i niezmienną dewizą firmy o zapewnieniu psom i kotom takiego żywienia, które pozwoli im żyć jak najdłużej w zdrowiu i dobrej kondycji. Takiej klasy są, wprowadzane właśnie na rynek, produkty linii PUPIL Premium, karma sucha i mokra dla psów i kotów.

Rozwój firmy

Powstanie nowej hali produkcyjnej w Nowych Skalmierzycach zakończyło byt starego budynku o hangarowej konstrukcji, w którym, od przedwojennych czasów funkcjonowała fabryka konserw mięsnych. Zakład ten, zakupiony pod koniec lat 90-tych przez właścicieli PUPIL Foods stał się zaczynem funkcjonowania firmy na terenie Wielkopolski i początkiem jej rozwoju.

Była to od początku inwestycja oparta na całkowicie polskim kapitale, firma rodzinna, pozostająca do dzisiaj w tych samych rękach. Właściciele zaczęli w 1996 roku od pomysłu wytwarzania jedzenia dla własnych domowych pupili. Chcąc dać swoim zwierzakom to, co najlepsze, nawiązali kontakt ze specjalistami od żywienia i zdrowia zwierząt. Przerodziło się to w trwałą współpracę z niezależnymi ośrodkami naukowymi, przynoszącą obustronne korzyści.

W 2009 r. zakupiony został drugi zakład produkcyjny, do którego, po przebudowie i modernizacji, wprowadzono produkcję karmy Roksy® klasy super premium. Dwa lata później, obok fabryki w Nowych Skalmierzycach wybudowano magazyn wysokiego składowania wyrobów gotowych, znacznie usprawniając dystrybucję. Zapewniło to realizację dostaw w ciągu 48 godzin. Niedługo potem obok fabryki powstał biurowiec mieszczący dział handlowy, marketingu, kontroli jakości i całą administrację firmy.

Trzy lata temu w strefie przemysłowej pod Odolanowem, zbudowano całkowicie nową fabrykę, do której została przeniesiona produkcja karmy suchej. Duża różnorodność asortymentowa, wprowadzanie co jakiś czas nowości i dynamicznie rosnące zamówienia, wymagały inwestycji w nową fabrykę i jej wyposażenie. Zakupiono najnowocześniejsze linie produkcyjne, a także wprowadzono szereg innowacji technologicznych, pozwalających np. na ograniczenie stopnia przetwarzania surowców, czy automatyczne, precyzyjne dozowanie składników. Zaawansowane sposoby przygotowania produktów zapewniają bezpieczeństwo żywieniowe, wysoką strawność, zachowanie maksimum wartości odżywczych i wydatnie podnoszą jakość karm.

Dieta blisko natury

U podstaw przedsiębiorstwa legła dbałość o zdrowie zwierząt. Dieta jaką proponuje PUPIL Foods to bliski naturze program zdrowego żywienia zwierząt, zapewniający równowagę całego organizmu. Karmy, które mogą być przez długi czas jedynym pożywieniem zwierzęcia, dostarczają idealnie zbilansowany komplet wszystkich składników odżywczych i substancji prozdrowotnych pochodzących z wysokiej jakości surowców naturalnych. Źródłem białka są różne gatunki świeżego, wyselekcjonowanego mięsa, które, podobnie jak warzywa, sprowadzane są od sprawdzonych, polskich dostawców, stale współpracujących z PUPIL Foods, którzy stosują jak najbardziej naturalne metody chowu i upraw i posiadają odpowiednie certyfikaty. Lokalne pochodzenie surowców sprawia, że nie muszą być one transportowane z daleka, a tym samym nie muszą być poddawane zabiegom obniżającym ich wartość. Wyposażenie nowej hali w nowoczesną mroźnię pozwala dostarczone mięso przechować na miejscu, w kontrolowanych przez firmę warunkach głębokiego zamrożenia, co gwarantuje zachowanie najwyższych walorów odżywczych surowców. Wprowadzane są do produkcji bezpośrednio z mroźni, „pod jednym dachem”, w jednym, zwartym ciągu technologicznym. Naturalne, świeże, dobrej jakości surowce i brak jakichkolwiek sztucznych dodatków w produktach wszystkich poziomów cenowych – to wartość, która wyróżnia karmy PUPIL Foods na rynku.


tagi: PUPIL Foods, rozwój, inwestycje,