24 lipca br. Walne Zebranie Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL prawie jednogłośnie podjęło uchwałę o połączeniu na zasadzie prawa spółdzielczego z Rolniczą Spółdzielnią Mleczarską z Radomia. Tym samym dotychczasowi członkowie RSM Rolmlecz staną się członkami SM Mlekpol. Połączenie nastąpi z dniem 30 września br.
Rolmecz dziennie przerabia 380 tys. litrów mleka w trzech zakładach: w Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. W 2007 roku spółdzielnia skupiła 129 mln litrów mleka od 2300 producentów surowca.
Połączenie daje korzyści obu spółdzielniom. MLEKPOL logistycznie będzie bliżej klientów w dużych aglomeracjach miejskich. Natomiast Rolmlecz zyska pod względem rozwoju technicznego i technologicznego, rolnicy stając się członkami największej polskiej spółdzielni mleczarskiej zyskają przede wszystkim znacznie wyższe ceny za produkowane mleko oraz możliwość rozwoju swojego zakładu i gospodarstw.
Dzięki połączeniu z Rolmleczem, Mlekpol rozrósł się o kolejne trzy zakłady i od 30 września prowadzić będzie produkcję w macierzystym Grajewie oraz zakładach w Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.
Przejęcie Rolmleczu to druga fuzja, jaką w tym roku przeprowadził Mlekpol. Przypomnijmy, ze 30 kwietnia przyłączył na zasadzie prawa spółdzielczego sokólski Somlek.
MLEKPOL jest producentem znanych i cenionych przez konsumentów marek Łaciate i Milko. Najnowsza marką spółdzielni jest Mazurski Smak - grupa świeżych produktów mlecznych - twarogów, śmietany, mleka i masła.
MLEKPOL dzienny przerób mleka to 3,2 mln litrów. W 2007 roku grajewska spółdzielnia skupiłam 913 kmln, litrów mleka. Przychody Mlekpolu ze sprzedaży za 2007 rok wyniosły prawie 1,8 mln. zł.
Rok 2024 był dla branży FMCG pełen wyzwań, ale też...
Nowoczesne narzędzie do zarządzania placówką handlową...
Od tego roku obowiązują nowe regulacje podatkowe, które...
Prognozy ekspertów na 2025 r....
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowe rozporządzenie Rady...
87% czterdziestolatków ma w swojej historii zawodowej przerwę...
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też...
Znani eksperci nie mają żadnych złudzeń. 2024 rok pod...