Kategorie produktów

Mrożone smaki

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 HURT & DETAL Nr 08 (90) / 2013 (Sierpień)
Zdrowe, wartościowe i zawsze pod ręką! Takie są mrożonki. Eksperci żywieniowi potwierdzają, że mrożone owoce czy warzywa zachowują większość witamin i składników mineralnych. Również mrożone dania czy frytki są idealnym sposobem na szybki obiad bądź przekąskę na ciepło. Sezon na mrożonki czas zacząć!

Kiedy już wyczerpią nam się pomysły na dodatek do smacznego obiadu sięgamy po mrożonki – zwłaszcza jeśli zależy nam na jak najszybszym przygotowaniu posiłku. Mrożone wcale nie oznacza gorsze czy mniej wartościowe – i wiedzą to już zarówno detaliści, jak również konsumenci. Eksperci żywieniowi dowodzą, że mrożone owoce i warzywa zachowują zdecydowaną większość witamin i składników mineralnych niezbędnych dla naszego organizmu. Upiększmy więc nasze potrawy o miks zdrowych, mrożonych warzyw – brokuł, marchew, fasola, groszek. Dla miłośników frytek, producenci przygotowali spory wybór wśród rodzajów czy rozmiarów. Frytki bardzo często zastępują tradycyjne ziemniaki lub ryż, ponieważ idealnie komponują się z odżywczą surówką i dobrym mięsem czy rybą. A kiedy już minie sezon na truskawki, jagody czy maliny a zapragniemy przywrócić naszym podniebieniom odrobinę letniego smaku, warto pamiętać, że możemy kupić mrożone owoce. Wykorzystamy je do deserów z lodami lub po prostu jedzone same w jesienne, leniwe popołudnie. Mrożone dania gotowe jak pyzy czy pizza to szybka, niedroga i jak się okazuje odżywcza alternatywa obiadu. Bon appetit!

Sezon trwa cały rok

W Delikatesach na Wiatrakach w Wierzbicy znajdziemy spory wybór wśród produktów mrożonych. „Mrożonek jest naprawdę dużo i myślę, że wystarczająco jak na lokalizację naszego sklepu” – mówi Wadim Łukomski, współwłaściciel. W czterech dużych zamrażarkach znajduje się podstawowy asortyment mrożony. W sklepie są zarówno produkty na wagę, takie jak pierogi, pyzy, kluski, frytki, ryby, jak również oferta produktów paczkowanych. „Kiedyś próbowaliśmy wprowadzać także owoce morza, jednak nie spotkały się one ze zbyt dużym zainteresowaniem naszych klientów” – dodaje pan Wadim. Dlatego też teraz w zamrażarkach znajdują się wyłącznie produkty, które dobrze rotują.

Sklep znajduje się w niewielkiej miejscowości, więc jak przyznaje pan Łukomski, typ klienta jest tu zupełnie inny. „W dużych miastach często jest tak, że mrożonki czy gotowe dania mrożone kupują młodzi, zabiegani ludzie, którzy nie mają czasu na gotowanie. U nas jest zupełnie inaczej. Po mrożonki bardzo chętnie sięgają praktycznie wszyscy, zarówno młodzi, jak i starsi konsumenci. Z czystej wygody” – dodaje. Produkty te sprzedają się dobrze przez cały rok. „Pierwszą marką, która przychodzi mi na myśl wśród mrożonek jest Hortex. Produkty te sprzedają się dobrze, zarówno jeżeli chodzi o warzywa i mieszanki warzywne, jak również dania gotowe” – mówi detalista. Wśród marek, które klienci chętnie wybierają są również: Renifer, Aviko, Iglotex, Dr. Oetker czy Alex-Pol oraz marka własna Aro.

Jeżeli chodzi o mrożone warzywa i mieszanki warzywne, jak przyznaje pan Wadim dobrze rotują wszystkie rodzaje. Mrożone marchewki, włoszczyzna w paski, brokuły, kalafior czy mieszanki warzyw na patelnię – to asortyment, którego nie może zabraknąć w żadnym sklepie.

Wśród mrożonych dań gotowych dobrze sprzedają się pyzy, pierogi oraz frytki. „Pyzy czy frytki to smaczna przekąska, a także pomysł na szybki obiad” – dodaje pan Wadim. Klienci delikatesów również chętnie kupują ryby mrożone, takie jak miruna, mintaj, sola i panga.

Lubimy urozmaicenia

W tej kategorii klienci lubią różnego rodzaju innowacje, które urozmaicają posiłki, a także ułatwiają ich przygotowanie. „I tak na przykład popularnością cieszą się mrożone mieszanki warzyw z różnego rodzaju przyprawami. Szczególnie lubiane są orientalne smaki. Tego typu innowacje w tej kategorii bardzo się przyjmują” – dodaje detalista.

Jak przyznają właściciele sklepów sezon na mrożonki trwa przez cały rok. Jednak warto pamiętać o tym, że zbliżająca się wielkimi krokami jesienna pora powoduje wzrost sprzedaży mrożonych przysmaków – warzyw, owoców, frytek czy dań gotowych. Pokażmy więc klientom różnorodność mrożonych smaków.

Monika Dawiec

tagi: mrożonki , Monika Dawiec ,