Z rynku FMCG

Bracia Koral na festiwalu Kino Letnie Sopot

Czwartek, 25 lipca 2019
Marka Bracia Koral już po raz trzeci sponsoruje niezwykłe wydarzenie kulturalne – najdłuższy wakacyjny festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane. W tym roku logo marki zobaczyć można między innymi na sopockim molo, którego firma została partnerem, skorzystać ze strefy chill-out w ogródku na molo oraz spróbować deserów lodowych Bracia Koral w roli głównej. Marka objęła również mecenat nad wydarzeniami sportowo-kulturalnymi, które towarzyszą festiwalowi. Na sopockim molo odbyły się już Regaty Reklamy, Gibraltar Race, czy Gala Diamentowego Klapsa, a przed nami, w sierpniu i wrześniu, oprócz pokazów filmowych, również wyjątkowe koncerty m.in. Jazz Festiwal i kolejna odsłona regat sportowych.
Wakacyjny festiwal filmowy Kino Letnie Sopot – Zakopane wystartowało 1 lipca i potrwa do połowy września. Bezpłatne seanse czekają na widzów w najpopularniejszych polskich kurortach. Codziennie, przez całe wakacje kino letnie jest obecne w Sopocie na najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Dodatkowo we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal cumuje w Giżycku na Mazurach.

„Już od 3 lat wspieramy niezwykłe wydarzenie jakim jest Kino Letnie Sopot. To świetna inicjatywa, dzięki której każdy może wzbogacić swoje wakacyjne chwile o naprawdę wyjątkowe wrażenia kulturalne oglądając często ważne i wyjątkowe filmy. W tym roku festiwalowi towarzyszą również atrakcje kulturalno-sportowe, nad którymi mamy swój mecenat, więc można powiedzieć, że Kino Letnie Sopot zapewnia atrakcje dla duszy i ciała – podobnie jak degustacja deserów Bracia Koral na sopockim molo.” – mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu PPL Koral.

Co zobaczymy na letnim ekranie?

Repertuar festiwalu podzielono na filmowe dni tematyczne. Tydzień otwierają poniedziałkowe „Prawdziwe historie”. To filmy dokumentalne, przedstawiające zaskakujące scenariusze, które napisało samo życie. Na uwagę zasługuje m.in. pełen energii dokument „Optymistki”, pokazujący drużynę siatkarską, której najstarsza zawodniczka ma 98 lat! „Familijne Wtorki” będą wspaniałą okazją do zobaczenia filmów w gronie całej rodziny. Na ekranie pojawi się m.in. wzruszający i mądry „Cudowny chłopak” oraz „Paddington 2”, czyli miś, bez którego trudno sobie wyobrazić dzieciństwo. Środy zarezerwowano dla polskiego kina. W cyklu „Made in Poland” znalazła się poruszająca komedia romantyczna „Po prostu przyjaźń”, pełna wdzięku „Córka trenera”, czy widowiskowy „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” z plejadą amantów kina. W „Festiwalowe czwartki” w centrum zainteresowania znajdą się produkcje nagrodzone na największych światowych festiwalach. Na ekranie pojawi się m.in. zdobywca Złotej Palmy w Cannes film „The Square” oraz „The Florida Project” z Willem Dafoe nagrodzonym za swoją kreację przez Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych. W „Piątki ze Storytel” widzowie będą mogli zobaczyć, jak wyobraźnię reżyserów pobudzają książki. Festiwal pokaże najciekawsze adaptacje filmowe. Na letnim ekranie zobaczymy takie filmowe hity jak: „Sherlock Holmes”, „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, czy kultowy „Wielki sen” z 1946 roku z Humphreyem Bogartem. Sobotnie emocje zagwarantują produkcje oscarowe. Na ekranie pojawi się bezkonkurencyjny duet: Mahershala Ali i Viggo Mortensen w filmie „Green Book” – zwycięzcy tegorocznych Oscarów. Lato spędzi z nami także Bradley Cooper dzięki pokazom filmu „Snajper” w reżyserii Clinta Eastwooda. Warto zobaczyć również „Zimną wojnę” z Joanną Kulig, Tomaszem Kotem i Borysem Szycem. Festiwalowy tydzień zamykają „Kobiece niedziele z Providentem”. W tym cyklu m.in. brawurowa włoska produkcja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z polską aktorką i modelką Kasią Smutniak. Podczas niedzielnego cyklu będzie można obejrzeć także komedię romantyczną „I tak Cię kocham” oraz „Ocean’s 8”, co oznacza spotkanie z tak fantastycznymi kobietami jak: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna i Anne Hathaway.

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów do sprawdzenia na stronie KinoLetnie.pl. Wszystkie wydarzenia i ciekawostki dostępne na wyciągnięcie ręki dzięki profilowi na FB: www.facebook.com/mamplannakinoletnie. Festiwal warto podglądać również na Instagramie: #mamplannakinoletnie.tagi: Bracia Koral, festiwal, Kino Letnie Sopot,