Wiadomości

Ruszają zapisy na akcje ZPC Otmuchów w ramach wykonania prawa poboru

Środa, 13 czerwca 2018
W środę 13 czerwca rozpoczynają się zapisy na akcje producenta słodyczy, słonych przekąsek i produktów śniadaniowych – ZPC Otmuchów. Inwestorzy, w ramach prawa poboru i zapisów dodatkowych, będą mogli dokonywać zapisów do 26 czerwca. Cena emisyjna została ustalona na 2 zł za akcję. Z emisji nowych akcji Spółka planuje pozyskać ok. 25 mln zł, które zamierza przeznaczyć na budowę nowoczesnej fabryki słodyczy. Dzięki tej inwestycji Grupa Otmuchów umocni swoją pozycję rynkową w strategicznym segmencie asortymentowym, oferując produkty wyróżniające się przede wszystkim jakością.
Oferta publiczna obejmuje nie więcej niż 12.748.250 akcji zwykłych serii E. Emisja odbywa się na zasadach prawa pierwszeństwa dotychczasowych akcjonariuszy do objęcia nowych akcji. Oferującym akcje jest Vestor Dom Maklerski S.A. Doradcą prawym Spółki jest kancelaria SSW Pragmatic Solutions.

- Mamy sprecyzowany plan rozwoju Grupy i jasno przedstawiliśmy cele emisyjne. Wzrost wydajności i efektywności produkcji, ale przede wszystkim jakości naszych słodyczy osiągniemy dzięki inwestycji w automatyzację procesów produkcji w nowym zakładzie. Wierzymy, że przedstawione przez nas założenia odnośnie spodziewanych efektów, obrazujące potencjał wdrażanych rozwiązań, spotkają się z aprobatą wśród inwestorów i zachęcą do wzięcia udziału w ofercie - powiedział Bogusław Szladewski, Prezes Zarządu ZPC Otmuchów S.A.

Głównym zamierzeniem Spółki jest wprowadzenie automatyzacji procesów produkcji w zakładzie. Takie rozwiązanie da Grupie Otmuchów szereg korzyści m.in. wzrost jakości oferowanych produktów, zwiększenie efektywności mocy produkcyjnych, a docelowo poprawę rentowności segmentu słodyczy i dynamiki sprzedaży. Dzięki zapewnieniu standaryzacji i automatyzacji produkcji Spółka może również liczyć na wypracowanie oszczędności. Wartość zaplanowanych nakładów inwestycyjnych związanych z budową zakładu wynosi 23 - 24,5 mln zł. Wstępny harmonogram realizacji projektu zakłada okres 28 miesięcy do czasu uzyskania pełnej sprawności operacyjnej zakładu.

Strategia rozwoju

Strategia rozwoju, którą Grupa Otmuchów realizuje zakłada m.in. zwiększenie inwestycji w dwóch podstawowych segmentach - słodyczy oraz produktów śniadaniowych i zbożowych.

Intencją Grupy w ramach realizowanej strategii jest rozwój własnych marek producenckich, poprzez podjęcie szeregu działań mających na celu wielowymiarowy proces budowania wartości marki ODRA. W tym celu opracowano spójną architekturę marki, określono jej kompetencje oraz pozycjonowanie. Proces rebrandingu jest połączony z wprowadzeniem nowej platformy komunikacji „Najlepiej Razem”. Platforma oparta jest na emocjach, podkreśla relacje międzyludzkie, kojarzy się jednoznacznie z przyjemnymi momentami. Na rynek wprowadzono produkty w nowej odsłonie opakowań i z nowym logiem ODRA. Do logotypu dodana została cecha pozycjonująca markę „Oryginalna od 1946”, czego zamiarem jest podkreślenie tradycji, historii i jakości niezmiennej od lat, a także powrót do symbolu marki tj. „Kotwicy”, który obecny był w logotypie ponad 55 lat. Dzięki rebrandingowi, platformie komunikacji i nowościom w portfolio marka Odra nabrała nowoczesnego wizerunku i ma szansę stać się marką o szerokiej, ogólnopolskiej rozpoznawalności.

W połowie 2017 roku została również opracowana koncepcja nowej marki FREEYU. FREEYU to marka będąca odpowiedzią na trendy oraz potrzeby konsumentów. Kierowana jest do osób świadomych, aktywnych, spragnionych czegoś nowego, smacznego i zdrowego. Słowo zaczerpnięte z języka angielskiego „free” oznacza wolność, dlatego marka kierowana jest do osób spragnionych wolności, bo to ona jest przewodnikiem do osiągnięcia dobrego samopoczucia, chęci do działania i realizacji celów. Filozofia marki stała się punktem wyjścia do zbudowania platformy komunikacji „Głodni Wolności” z hasłem wspierającym „Smakuj życie tak jak lubisz”. W ramach swojej kompetencji marka zawiera produkty takie jak batony warzywno-owocowe, owocowo-zbożowe, proteinowe, musli, a także żelki funkcjonalne. FREEYU to alternatywa dla klasycznych słodyczy. W ofercie marki znajdują się też produkty bez pszenicy oraz dedykowane dla wegan. Grupa Otmuchów planuje w 2018 r. poszerzenie oferty FREEYU o produkty śniadaniowe. Koncepcja produktów, opakowania i receptury zostały zaprojektowane w taki sposób, aby miały charakter międzynarodowy.

Zamiarem Grupy jest też stały rozwój współpracy z dotychczasowymi kontrahentami oraz pozyskanie nowych klientów w obszarze sprzedaży private label oraz B2B. Równie ważnym aspektem jest wzrost sprzedaży eksportowej poprzez rozwój dystrybucji produktów dopasowanych do potrzeb i trendów na nich panujących. Udział w krajowych i międzynarodowych targach to istotny element strategii rozwoju sprzedaży w Grupie Otmuchów.

Harmonogram oferty:

Do 30 maja 2018 r.

Publikacja Prospektu, ustalenie i publikacja Ceny Emisyjnej

5 czerwca 2018 r.

Ostatni dzień, w którym zakup Akcji na GPW umożliwia nabycie Prawa Poboru*

7 czerwca 2018 r.

Dzień Prawa Poboru

13 czerwca 2018 r.

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów w wykonaniu Prawa Poboru oraz Zapisów Dodatkowych

14-21 czerwca 2018 r.

Notowanie Jednostkowych Praw Poboru na GPW

26 czerwca 2018 r.

Zakończenie przyjmowania zapisów na Akcje w ramach wykonania Prawa Poboru oraz Zapisów Dodatkowych

6 lipca 2018 r.

Przydział Akcji objętych w ramach wykonania Prawa Poboru oraz Zapisów Dodatkowych

9-11 lipca 2018 r.

Przyjmowanie zapisów na Akcje Oferowane nieobjęte w ramach wykonania Prawa Poboru i Zapisów Dodatkowych składane przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie Zarządu

Do 12 lipca 2018 r.

Przydział Akcji podmiotom, które złożą zapisy w odpowiedzi na zaproszenie Zarządu* Dniem Prawa Poboru jest dzień 7 czerwca 2018 roku, zgodnie z systemem rozliczeń KDPW Akcje Istniejące nabyte na sesji GPW po 5 czerwca 2018 roku nie uprawniają do otrzymania Jednostkowych Praw Poboru i do wykonania Prawa Poboru. Pierwszym dniem, w którym można zbyć Akcje na GPW, tak aby zachować przysługujące Prawo Poboru, jest 6 czerwca 2018 roku.

Prospekt ZPC Otmuchów został opublikowany na stronie internetowej Spółki (www.grupaotmuchow.pl), a także Vestor Domu Maklerskiego (www.vestor.pl).

tagi: ZPC Otmuchów, akcje, giełda,