Wiadomości

Kofola inwestuje w biznes ziołowy

Środa, 14 marca 2018
Ścieżki dwóch czeskich marek o długiej tradycji połączyły się po kilku dekadach. LEROS, producent mieszanek z roślin leczniczych i wysokiej jakości naturalnych herbat, nadal pod pierwotną nazwą Léčivé rostliny - Zbraslav (Lecznicze rośliny - Zbraslav), dostarczył odpowiednie zioła do produkcji napoju Kofola. Od dzisiaj obie firmy są jeszcze bliżej związane. Kofola ČeskoSlovensko kupuje 100% udziałów w tradycyjnej czeskiej spółce LEROS. Przejęcie obejmuje markę, zaplecze produkcyjne i kadrowe. Firmę LEROS poprowadzi doświadczony menedżer Martin Mateáš, który pracował w Kofoli od 11 lat, a teraz powraca po czteroletniej przerwie. Na bazie ustaleń między stronami, kwota transakcji nie zostanie upubliczniona.
Firma LEROS została założona w 1994 roku, a jej produkcja opierała się na 40-letniej tradycji państwowego przedsiębiorstwa Léčivé rostliny - Zbraslav (Lecznicze rośliny - Zbraslav), którego początki sięgają 1954 roku. Firma produkuje wysokiej jakości herbaty ziołowe z roślin leczniczych i należy do kluczowych graczy na rynku czeskim i słowackim.

Antonín Kachlík, dotychczasowy większościowy udziałowiec LEROS, powiedział: "Wybraliśmy Kofolę, ponieważ jesteśmy firmą czeską i chcieliśmy kontynuować tę tradycję, rynek się zmienia i potrzebujemy silnego partnera, który może rozwinąć naszą markę na arenie międzynarodowej. Wierzymy, że Kofola jest dokładnie tą firmą, której szukaliśmy.

W Kofoli ten krok stanowi kolejny zdrowy filar biznesu, który będzie oparty na ziołach i autentycznych, naturalnych roślinach. Grupa Kofola dąży do inwestowania w zdrowy segment na wszystkich rynkach, na których działa. Przykłady? 84 Freshbars and Salateries UGO, producent świeżych sałatek Titbit, lub zeszłoroczne przejęcie Premium Rosa, szybko rozwijającej się firmy, która produkuje wysokiej jakości produkty naturalne, takie jak syropy, soki NFC i dżemy.

"Kofola i zioła należą do siebie nawzajem" - mówi Martin Mateas z Kofola i dodaje: "LEROS to firma, która dokładnie pasuje do tego, czego szukamy - jest producentem o długiej tradycji, z doskonałym zapleczem, doświadczonym personelem i wysokiej jakości produktami z roślin leczniczych. Naszym celem jest dalszy rozwój tej tradycyjnej czeskiej firmy, która od lat buduje swoją pozycję rynkową i jest oparta na solidnych podstawach.tagi: LEROS, Kofola inwestycje, biznes ziołowy,