Personalia

Andrzej Skubiszewski ponownie Prezesem Zarządu JTI Polska Sp. z o.o.

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Andrzej Skubiszewski zastąpił Neila Couplanda na stanowisku Prezesa Zarządu JTI Polska Sp. z o.o., firmy tytoniowej należącej do Grupy Japan Tobacco International (JTI).
Andrzej Skubiszewski sprawował już tę funkcję w spółce w latach 2007-2012. W tamtym okresie udział firmy w polskim rynku papierosów wzrósł z 5 proc. do ponad 13 proc. Następnie zarządzał on Działem Marketingu i Sprzedaży JTI na terenie Federacji Rosyjskiej.

„Jestem szczęśliwy, że po trzech i pół roku mojej pracy w Rosji mogę powrócić na stanowisko Prezesa Zarządu JTI Polska. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte przez mnie na jednym z największych rynków tytoniowych na świecie, będzie służyło dalszemu rozwojowi JTI w Polsce” – powiedział Andrzej Skubiszewski.

Neil Coupland obejmie obecnie, w ramach JTI,  odpowiedzialność za grupę rynków Ameryki Środkowej, Republikę Dominikany oraz Karaiby.

JTI Polska ma ponad 16% udziałów w polskim rynku papierosów. Firma zatrudnia ponad 1000 pracowników, a 75% wyrobów produkowanych w nowoczesnej fabryce w Starym Gostkowie (woj. łódzkie) trafia na ponad 60 rynków na całym świecie. W latach 2010-2016 JTI Polska została nagrodzona certyfikatem TOP EMPLOYERS przyznawanym najlepszym polskim pracodawcom, a w 2015 roku firmę wyróżniono Nagrodą Gospodarczą Województwa Łódzkiego.tagi: Andrzej Skubiszewski, JTI Polska, Grupa Japan Tobacco International (JTI),