Podczas wydarzenia firma TIM S.A., lider rynkowy i jeden z najbardziej znanych importerów i dystrybutorów wina w Polsce gościła cenionego enologa Adolfo Hurtado. Oprócz seminarium, promocji Chile, zdradzania sekretów najlepszych win z tego regionu oraz degustacji ten Główny Winemaker i Dyrektor Generalny winnicy Cono Sur odkrył przed uczestnikami tajemnicę słynnych na świecie, a w Polsce coraz bardziej rozpoznawalnych … win z rowerem.
Adolfo Hurtado jest najlepszym przykładem tego, że pasja i miłość do swej pracy może przełożyć się na spektakularny sukces rynkowy. Jak twierdzi „Jeśli wino jest dobre, będzie smakowało ludziom na całym świecie.” Oczywiście zastrzega, że proporcje jego spożycia będą różne, w zależności od specyfiki danego kraju: od klimatu, kuchni i kultury picia wina. Winiarnia Cono Sur jest dziś największym producentem Pinot Noir w Ameryce Południowej oraz zaliczana jest do światowej pierwszej piątki. Innymi szczepami uprawianymi w winnicy są m.in.: Sauvignon Blanc, Chardonnay, Riesling, Gewürztraminer, Viognier, Merlot, Carmenere, Syrah i Cabernet Sauvignon.
Podstawą winnic i winiarni Cono Sur jest innowacyjność, orientacja na jakość oraz poszanowanie i zaangażowanie na rzecz środowiska naturalnego. A wzbudzający zainteresowanie rower … to z jednej strony znak podkreślający projekt organicznej produkcji wina, a z drugiej hołd dla pracowników, którzy z szacunku dla środowiska naturalnego przemierzają winnice na rowerach. W podzięce za ich ciężką pracę powstała linia, która kryje w sobie ich radość, pasję i miłość do natury.
Szeroka gama win z Cono Sur jest obecnie importowana na cały świat. W Polsce firma TIM S.A., która jest znana ze współpracy z najlepszymi producentami, jest wyłącznym dystrybutorem tej marki. W naszym kraju dostępna jest kompleksowa kolekcja win Cono Sur.
Kolejnym elementem wydarzenia było seminarium Adolfo Hurtado, podczas którego poruszył on temat specyfiki win z najchłodniejszych terenów winiarskich Chile oraz analizy potencjału winiarskiego tego kraju. Wnioski są bardzo korzystne: Chile zajmuje pozycję głównego eksportera wina z Nowego Świata, jest też w pierwszej piątce największych światowych producentów wina. 91% eksportu z Chile to rynki 59 różnych krajów zrzeszone m.in. umowami handlowymi. Warto też dodać, że światowe areały winnic w ostatnich latach wyraźnie się kurczą, natomiast Chile odnotowuje wzrost.