Personalia

Fiat Auto Poland ma nowego Dyrektora Handlowego

Piątek, 25 stycznia 2013 Autor: Maja Święcka,
Marek Kisz z dniem 24 stycznia b.r. obejął stanowisko Dyrektora Handlowego Fiat Auto Poland S.A. Ma 38 lat, jest żonaty, ma jedną córkę. Posiada szeroką wiedzę z zakresu marketingu, sprzedaży, finansów oraz zarządzania, posługuje się kilkoma językami obcymi.

W latach 1994 - 2000 studiował w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu (National Louis University) oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie kontynuował studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej ukończone w 2001 r.

Marek Kisz rozpoczął karierę zawodową w Fiat Auto Poland we wrześniu 1997 r. w Dyrekcji Handlowej Spółki, dołączając do zespołu handlowców. Następnie w latach 1999 - 2003 pracował w obszarze analiz marketingowych. W marcu 2003 r. dołączył do działu Samochodów Dostawczych, a w czerwcu tego samego roku objął stanowisko Szefa Działu Samochodów Dostawczych, kierując zarówno działalnością marketingową, jak i handlową, ponosząc odpowiedzialność za wynik ekonomiczny tej marki na rynku polskim.

W marcu 2006 r. powierzono Mu odpowiedzialność za dział Marketingu Fiata i Lancia. W 2007 r. w strukturach handlowych powstał dział Brand Marketing Comunication, który pod kierownictwem  Marka Kisza realizował działania z zakresu komunikacji marketingowej dla wszystkich marek grupy Fiata obecnych na polskim rynku. Jednocześnie od roku 2009 r. Marek Kisz pełnił równocześnie rolę Dyrektora Sprzedaży.

W marcu 2012 r. Marek Kisz objął w Pradze stanowisko Dyrektora Zarządzającego w spółce Fiat ČR, odpowiadając za marketing, sprzedaż i po-sprzedaż samochodów marek Fiat, Fiat Professional, Abarth, Alfa Romeo, Lancia i Jeep na rynkach czeskim i słowackim.

Od stycznia 2013 r. Marek Kisz obejmuje stanowisko Dyrektora Handlowego Fiat Auto Poland S.A., zastępując tym samym pana Wojciecha Masalskiego, który zdecydował się opuścić firmę.

Zarząd i Dyrekcja Fiat Auto Poland S.A składają serdeczne podziękowania Wojciechowi Masalskiemu za pięć lat pracy w zarządzaniu strukturami handlowymi Fiat Auto Poland. Jednocześnie życzymy obu Panom, Markowi Kiszowi i Wojciechowi Masalskiemu, sukcesów w kolejnych podjętych przez Nich wyzwaniach zawodowych oraz osobistych.

tagi: Marek Kisz , Dyrektor Handlowy , Fiat Auto Poland , Fiat , motoryzacja , auta , samochody ,