Uroczystość zgromadziła przedstawicieli duchowieństwa, rządu, lokalnych władz samorządowych, służb weterynaryjnych, klientów, dostawców i pracowników SM MLEKOVITA, wykonawców – firmy Obram, Multivac, Omnis i Anatex oraz media ogólnopolskie i regionalne. Rozpoczęła się częścią konferencyjną, podczas której głos zabrał Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński, dziękując przybyłym i przedstawiając im innowacyjność zastosowanego rozwiązania.
Wręczone zostały również wyróżnienia Agencji Rynku Rolnego dla największych dostawców mleka do zakładu w Baranowie, a na zakończenie części konferencyjnej – pamiątkowe statuetki dla gości. Następnie wszyscy uczestnicy ceremonii inauguracji przenieśli się do hali, w której ulokowano instalację. Tam nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie linii, którego dokonał ksiądz biskup Janusz Stepnowski. Zwiedzanie zakładu i prezentacja nowo uruchomionej linii do produkcji serów twarogowych bezformowych zakończyły oficjalną uroczystość otwarcia.
Oferowane dotychczas linie technologiczne bazowały w swoim założeniu na prasowaniu masy twarogowej (samoprasowanie lub prasowanie mechaniczne), które wymagało zastosowania form. Natomiast rozwiązanie zainstalowane w zakładzie Grupy MLEKOVITA jest pozbawione form, a więc również całego szeregu urządzeń do ich obsługi. Produkowany tu twaróg zachowuje jednocześnie swoje wysokie walory organoleptyczne (smak, zapach, konsystencję) i fizyko-chemiczne. Produkt pakowany jest bezpośrednio po uformowaniu „na ciepło” (w temperaturze 35°C), dzięki czemu dłużej zachowuje świeżość i smakowitość. Jednocześnie zastosowany system produkcji jest ekologiczny: zmniejsza zużycie wody, pary, energii elektrycznej i emisji ścieków.
Kompaktowa zwarta konstrukcja pozwala na zainstalowanie linii na niewielkiej powierzchni, a modułowy system jej budowy pozwala na rozbudowę i dopasowanie wydajności do potrzeb rynku. Dotychczas funkcjonujące linie technologiczne nie posiadały możliwości regulacji wagi jednostkowej produktu. Nowe rozwiązanie pozwala w sposób płynny na regulację wagi gotowego produktu z zachowaniem standardu masy dla całej partii produktu, np. nominalna waga 250 g pod potrzeby klientów może być regulowana w zakresie od 180 do 370 g. Cykl formowania i prasowania 24 klinków trwa 20 sekund (co sekundę powstaje jeden klinek) – w dotychczasowej technologii proces ten trwał dwie godziny.
Linia z pakowaczką zainstalowana została na powierzchni 500 m². Wartość inwestycji wyniosła ok. 10 milionów zł i została sfinansowana ze środków własnych. Dzięki niej przewidywanych jest utworzenie 10 nowych miejsc pracy.
Na nowej linii MLEKOVITA produkuje sery twarogowe w dwóch kształtach: klinku oraz tzw. stadionie. To innowacyjne sery twarogowe, zachowujące to, co w mleku najcenniejsze: wyjątkowe bogactwo białka, witamin i składników mineralnych. Są smaczne i lekkostrawne, stanowią podstawę każdej zbilansowanej diety. Doskonałe zarówno na codzienne kanapki, do tradycyjnych pierogów, naleśników, jak również do smakowitych ciast i deserów. W formie „stadion” oferowane są w 200-gramowym wariancie półtłustym, a w tradycyjnej formie klinka w porcji 230 g w trzech opcjach: chudej, półtłustej i tłustej. Dostępne w poręcznych, stabilnych opakowaniach z wygodną opcją wielokrotnego otwierania i zamykania pozwalają dłużej cieszyć się oryginalnym smakiem i świeżością twarogu.
tagi: Mlekovita , linia technologiczna , produkcja serów , sery , twarogi ,
Restauracje należące do sieci Sfinks Polska wypracowały w...
Blisko 350 nowych sklepów, dynamiczny rozwój narzędzi dla...
Zapisz się już dziś i zyskaj praktyczną wiedzę...
Prognozy ekspertów na 2025 r....
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowe rozporządzenie Rady...
87% czterdziestolatków ma w swojej historii zawodowej przerwę...
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też...
Znani eksperci nie mają żadnych złudzeń. 2024 rok pod...