Podczas spotkania omawiane były podstawowe problemy związane ze szkodliwym spożyciem alkoholu w krajach Unii Europejskiej, proponowane strategie i aktywności kierowane zarówno do producentów, sprzedawców jak i docelowo konsumentów, mające na celu minimalizowanie szkód z tym związanych.
"Polska Izba Handlu włącza się aktywnie w konsultacje dotyczące strategii przeciwdziałania szkodliwemu spożyciu alkoholu w Polsce i w Europie, możliwość uczestniczenia w obradach Forum dała nam okazję do wymiany doświadczeń i oceny możliwości współdziałania w tym zakresie" - mówi Marcin Kraszewski, przewodniczący komitetu ds. ograniczenia szkodliwego wpływu alkoholu przy Europejskiej Izbie Gosdpodarczej EuroCommerce, uczestnik Forum ze strony Polskiej Izby Handlu.
"Jako przedstawiciele handlu reprezentujemy ważnego partnera do dialogu, to właśnie sprzedawca tworzy barierę dla nieletnich, lub osób nietrzeźwych, którzy chcą nabyć alkohol. Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie prowadzenia dodatkowej edukacji konsumenta w tym obszarze, sprzeciwiamy się natomiast pomysłom ograniczania legalnej sprzedaży, czy projektom prohibicyjnym, które naszym zdaniem doprowadzą jedynie do wzrostu szarej strefy i ogromnych kosztów społecznych, zamiast spodziewanych efektów zdrowotnych" - dodaje Marcin Kraszewski.
tagi: PIH , Polska Izba Handlu , Open Health and Alcohol Forum , Komisja Europejska , Bruksela ,
Znamy laureatów Sustainability Awards For Retail! Podczas...
Należąca do koncernu FoodWell marka Bakalland dołączyła do...
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP...
Zawirowania w światowym handlu...
Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji...
Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów...
Światowi dostawcy nie nadążają z dostawami do Polski...