To jedyny w kraju ranking oceniający spółdzielnie mleczarskie pod kątem ich specyficznych cech – jedną z nich jest skup mleka. Również ocena potencjału spółdzielni jest miernikiem wyróżniającym ranking spośród wielu innych. Ranking ukazuje nie tylko kolejność spółdzielni, ale również wskazuje na dystans między nimi, wg założenia, iż 100 punktów zdobytych w rankingu odzwierciedla spółdzielnię wzorcową, natomiast 0 pkt. – spółdzielnię antywzorzec.
W tegorocznym rankingu udział wzięło 18 spółdzielni mleczarskich. Trzy pierwsze miejsca zajęły: SM MLEKPOL, OSM w Piątnicy oraz SM w Gostyniu, zdobywając odpowiednio 60, 52 i 50 punktów. Przypomnijmy, iż w ubiegłorocznym rankingu kolejność laureatów była następująca: I miejsce – OSM w Piątnicy, II miejsce - SM MLEKPOL, III miejsce – OSM w Sierpcu.
Laureaci tegorocznego VI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich ogłoszeni zostali podczas gali jubileuszowej X Forum „Polska spółdzielczość mleczarska w UE – szanse i zagrożenia”, które wyjątkowo odbyło się w Rynie (woj. warmińsko-mazurskie). Gala wręczenia statuetek odbyła się w klimatycznych wnętrzach dziedzińca gotyckiego zamku 27 września br. Ranking opracowany został przez dr Michała Pietraka z SGGW, przeprowadzony przez Polską Izbę Mleka, a dofinansowany z Funduszu Promocji Mleka.
tagi: Mleko , Spółdzielnia Mleczarska , Ranking , OSM w Piątnicy , SM MLEKPOL , OSM w Sierpcu ,
Analiza 91 tys. cen detalicznych pokazała, że w lipcu...
To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku, a dla...
Eksperci podkreślają, że lojalność wobec tych formatów...
Rozmowę kwalifikacyjną warto traktować jak dialog...
Zdaniem ekspertów, dane pokazują coraz większą...
W obliczu narastających napięć geopolitycznych i...
To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego...
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter...