Trwająca obecnie kampania Kropli Beskidu „Ekozakręceni” ma na celu przypomnieć społeczeństwu dlaczego warto ograniczać ilość odpadów, segregować je oraz w jaki sposób jest to najłatwiej osiągnąć. Dzięki zmniejszeniu do 20% ilości plastiku w butelkach Kropli Beskidu w procesie produkcji wykorzystuje się mniejszą ilość surowca przy takiej samej sumie produktów finalnych, ale również o 2/3 redukuje się miejsce w transporcie co w konsekwencji automatycznie zmniejsza ilość zużytego paliwa. Udało się ograniczyć o ok. 14 % emisję CO2 do atmosfery. Takie właśnie przesłanie towarzyszy najnowszej kampanii edukacyjnej „Ekozakręceni”.
„W firmie Coca-Cola opakowania nie są postrzegane jako odpady, ale jako cenne surowce. Celem spółek systemu Coca-Cola jest stworzenie obiegu zamkniętego opakowań, od wytworzenia, po wykorzystanie i ponowne przetworzenie odzyskanego surowca do produkcji nowego opakowania. Stosujemy zintegrowane podejście obejmujące m.in. eliminację zbędnych elementów opakowań, powtórne użycie i szeroko pojęty recykling oraz jego promocję wśród konsumentów. W ciągu ostatnich lat firma Coca-Cola systematycznie redukuje wagę swoich opakowań PET, np. w 2010 od 4% do 19% w zależności od typu opakowania. W 2012 r. kontynuujemy ten proces. Warto dodać, że do produkcji dwóch rodzajów butelek stosujemy tworzywo pochodzące z recyklingu, które stanowi od 20% do 25% materiału tych opakowań” – mówi Katarzyna Borucka, dyrektor ds. kontaktów zewnętrznych i komunikacji Coca-Cola Poland Services.
W ramach kampanii „Ekozakręceni” zorganizowane zostały warsztaty recyklingu, których główną ideą było ponowne wykorzystanie raz już zużytych przedmiotów, m.in. butelek Kropli Beskidu. Podczas zajęć prowadzonych przez Magdalenę Godawę artystkę wykorzystującą materiały z recyclingu powstało wiele użytecznych przedmiotów. W wyniku dyskusji o zachowaniach ekologicznych powstał dekalog świadomego konsumenta, który podkreśla znaczenie prostych czynności takich jak – gaszenie światła, oszczędność wody, segregacja śmieci, pakowanie zakupów w torby wielokrotnego użytku itp. Warto myśleć perspektywicznie, zdawać sobie sprawę, jak nasze środowisko naturalne może wyglądać jeśli nie będziemy o nie dbać i co najważniejsze nakłaniać innych do zmiany nawyków na proekologiczne.
„Skręcanie butelek jest jednym z najprostszych sposobów dbania o ekologię, a jednocześnie może sprawić duży fun i pełnić rolę zabawy. Trudno jest całkowicie zrezygnować z opakowań plastikowych, jednak bardzo fajnie, że Kropla Beskidu produkuje te opakowania coraz cieńsze, z mniejszą ilością plastiku” – powiedziała na warsztatach Ola Radwańska (Mania z serialu „Przepis na życie”), ambasadorka kampanii.
„Obecnie jako społeczeństwo zaczynamy dostrzegać drugie życie produktu. Potrafimy coraz częściej postępować eko, tj. kreatywnie wykorzystać konkretny, już zużyty przedmiot do innych celów – produkcja elementów instalacji, całych ubrań czy elementów wyposażenia wnętrz. Kropla Beskidu dzięki ograniczeniu do 20% ilości plastiku w butelce, sprawiła, że stała się ona bardziej plastyczna i łatwiej można ją skręcać, modelować i w ten sposób tworzyć nowe aranżacje” - dodaje Alicja Jelec, odpowiedzialna za markę Kropla Beskidu w Coca-Cola Poland Services.
Do projektu „Ekozakręceni” przyłączyła się jedna z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych projektantek mody młodego pokolenia - Ania Kuczyńska. Zaprojektowana przez nią limitowana edycja koszulek dla EKOzakręconych jednoczy ludzi troszczących się o środowisko naturalne. Nadruk na koszulce „20% mniej plastiku” stanowi wieloznaczny i intrygujący slogan, a jednocześnie jest kwintesencją oraz najważniejszą informacją kampanii Kropli Beskidu. Sposób opakowania koszulki również został przygotowany przez Anię Kuczyńską i w swoim kształcie nawiązuje do skręconej butelki Kropli Beskidu. Koszulka Ani Kuczyńskiej dla EKOzakręconych jest symbolem wiary, że proste działania w codziennym życiu takie jak recykling i skręcanie butelek mogą przyczynić się do dbania o naszą planetę.
tagi: Kropla Beskidu , Coca-Cola , woda ,
Sprzedaż perfum i kosmetyków na lotniskach była wyższa o...
O zakupie konkretnych art. spożywczych na święta...
W listopadzie 2024 r. całkowita wartość sprzedaży w...
Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów...
Może objąć technologie pochłaniania CO2...
Zrównoważona produkcja i zabezpieczenie żywności dla...
Prognozy na najbliższe miesiące są zróżnicowane, a...
Już ponad 38% dorosłych Polaków słyszało o tym, że ktoś...