Kategorie produktów

Niezbędnik biwakowicza

Wtorek, 29 maja 2012 Autor: Monika Dawiec, HURT & DETAL Nr 5 (75) / 2012
Dania gotowe, konserwy, a także papierowe obrusy, tacki oraz folia aluminiowa to produkty, które na biwak kupi każdy klient. Okres wycieczkowy to dobry czas na zarobek dla detalistów.

Wycieczka rowerowa za miasto, piknik na łące czy biwak w lesie to doskonała okazja, aby aktywnie wypocząć. Wybierając się na taką wyprawę każdy w plecaku ma odpowiednie zapasy żywności i napoje. Dlatego też warto mieć w swoim asortymencie dania gotowe do podgrzania, zupki błyskawiczne czy konserwy, które wystarczy jedynie wrzucić do biwakowego koszyka. Wśród tego typu oferty nie zapominajmy o znanych i sprawdzonych markach.

Danie w 5 minut!

Lato to pora roku, podczas której dużo czasu spędzamy na powietrzu. Spotkania z przyjaciółmi, wspólne wyjazdy czy biwakowanie to jedne z form odpoczynku wakacyjnego. Korzystając z krótkiego urlopu, każdy chce go wykorzystać jak najlepiej, dlatego gotowanie ograniczane jest do niezbędnego minimum. W związku z tym różnego rodzaju dania gotowe są dobrą okazją na zarobek zarówno wiosną, jak i latem.

Szybkie dania zyskały dużą popularność w polskim społeczeństwie. Obalone zostały mity o tym, że są niezdrowe. Oprócz wygody i szybkości ich przygotowania producenci bowiem dbają także o wysoką jakość tego typu produktów.

Z badania TGI przeprowadzonego przez Instytut MillwardBrown SMG/KRC w okresie od stycznia do grudnia 2011 roku wynika, że spożywanie gotowych potraw deklaruje 41,3% Polaków w wieku 15-75 lat. Najczęściej spożywanymi markami dań gotowych w słoikach, puszkach i kartonach wśród respondentów, którzy zadeklarowali ich spożywanie były: Pudliszki i Łowicz. Ponad 47% badanych spożywa potrawy gotowe raz w miesiącu lub rzadziej, około 40% 2,3 razy w miesiącu, a ponad 12% nawet raz w tygodniu lub częściej. Szczegółowe informacje dotyczące marek dań gotowych najczęściej spożywanych przez Polaków w wieku 15-75 lat przedstawia tabela TOP 10.

A jakie marki polecają detaliści? W sklepie pana Dariusza w Radomiu najlepiej sprzedaje się Danie Kachny. „Pewnie ze względu na bardzo przystępną cenę. Dobrze sprzedają się flaki firmy Pamapol i różne dania gotowe z Pudliszek” – mówi właściciel. Z kolei w Samie Pod Różami prym wiodą dania marki Stoczek i Łowicz.

Na kanapkę i nie tylko

Jedną z najstarszych metod konserwowania żywności było suszenie na powietrzu, a później przy ogniu. Niektóre rodzaje żywności, jak ryby czy wołowinę, można było zasolić. Dobrym sposobem było też przechowywanie mięsa i ryb zanurzonych w lodzie czy w specjalnie budowanych ochładzanych piwnicach. Na szczęście, dzięki Niccolasowi Appertowi i Peterowi Durandowi od 1810 roku możemy korzystać z konserw w puszkach.

Istotnym jest fakt, że oprócz dań na ciepło, na biwakach dużą popularnością cieszą się także różnego rodzaju przekąski na zimno. Wiosna i lato to zarobkowe pory roku pod względem sprzedaży różnego rodzaju konserw i pasztetów.

Podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, kiedy konsument nie ma pod ręką domowej lodówki pełnej różnych smakołyków chętnie sięga po pożywne i dostarczające energii konserwy mięsne czy rybne. Nie muszą być one przechowywane w chłodniczych warunkach, więc biwakowicze chętnie zaopatrują się w nie podczas wyjazdu za miasto. Popularne i chętnie kupowane przez biwakowiczów są także różnego rodzaju pasztety. Dzięki nim prosto i szybko można przygotować smaczną kanapkę, którą chętnie przekąsi każdy biwakowicz, szczególnie ten zmęczony długą wędrówką przez las.

W sklepie pana Dariusza pierwsze miejsce wśród konserw w puszcze zajmują te z Łukowa, dobrze sprzedają się także pasztety i konserwy marki Drosed. „Sprzedaż dań gotowych, konserw czy pasztetów rośnie także w okresie pielgrzymkowym. Nawet tego samego dnia, kiedy z naszej parafii rusza pielgrzymka, w ostatniej chwili przychodzi wielu klientów i dokupuje tego typu produkty” – przyznaje właściciel sklepu.

W Samie Pod Różami dużo miejsca poświęcono także na dodatkowy, ale równie niezbędny, biwakowy asortyment. Są to głównie papierowe obrusy, folie aluminiowe czy woreczki śniadaniowe, w które można zapakować kanapkę na podróż oraz plastikowe naczynia i sztućce.

Czas biwakowo-piknikowo-grillowy rozpoczęty! Polacy uwielbiają przyjęcia na tarasie, w ogrodzie i wycieczki poza miasto, kiedy majowo-czerwcowa pogoda rozpieszcza słońcem!
Na grilla pamiętajmy o szerokim wyborze piw, mięs i przypraw, a także sosów mokrych oraz alkoholi mocnych.

Dla biwakowych klientów, którzy do plecaka pakują niezbędny prowiant i ruszają przed siebie polecamy dania gotowe w słoikach, konserwy w puszkach, pasztety oraz błyskawiczne zupki –wszystko to co można przekąsić, kiedy podczas wycieczki dopadnie nas głód.

Dla tych, którzy wolą pozostać w mieście i spotkać się z przyjaciółmi na imprezie tarasowej, warto mieć w sklepie lekkie wina i drinki, gotowe sałatki oraz wybór ulubionych herbat, kaw i słodkich przekąsek.

Biesiadowanie pod chmurką to czysta przyjemność, także dla detalistów, którzy w tym czasie notują zwiększone obroty.

tagi: biesiadowanie , grill , biwak ,