Ponadto, co piąty badany kupuje w Internecie artykuły spożywcze dla starszych członków rodziny jak choćby rodziców lub dziadków, a kolejne 3% ankietowanych pomaga w ten sposób znajomym w starszym wieku. Badanie wskazuje też, że liczba seniorów korzystających z oferty e-delikatesów będzie stale rosnąć. Aż 11% respondentów A.pl zadeklarowało, że zamierza zacząć kupować osobom starszym artykuły spożywcze w Internecie.
„Do zakupów spożywczych przez internet przekonuje się coraz więcej osób i jest to bardzo wygodna alternatywa również dla osób starszych. Nabywanie artykułów w e-delikatesach ma bez wątpienia wiele atutów ważnych dla seniorów. Przede wszystkim nie trzeba nosić ciężkich toreb, stać w kolejkach, czy wychodzić z domu po niezbędne produkty, zwłaszcza kiedy zdrowie nie służy. To też bardzo dogodna forma dla dzieci czy wnuków, by w codziennym pośpiechu dobrze zadbać o swoich starszych rodziców czy dziadków, bo można szybko zrobić zakupy przez Internet, które kurier dostarczy pod wskazany adres, a nawet wniesie wprost do kuchni. Spodziewamy się, że coraz więcej internautów, zarówno i tych po 60 roku życia, jak i osób pomagających seniorom, będzie korzystało ze sklepów spożywczych w sieci. W A.pl cały czas przybywa nam nowych klientów, systematycznie rośnie też liczba dostaw. Szacujemy, że udział osób starszych, do których nasi kurierzy będą dostarczać zakupy, z biegiem czasu będzie również rosła” - mówi Jakub Milewski, koordynator e-commerce w A.pl Internet.
Osoby kupujące w e-delikatesach produkty dla seniorów, najczęściej nabywają dla nich napoje oraz środki chemiczne – odpowiednio 29% i 18% badanych. Z kolei mięsa i wędliny wskazało 17% respondentów, a nabiał - 16% ankietowanych. Na stoły seniorów trafiają także warzywa, owoce i pieczywo z Internetu.
tagi: e-sklepy ,
Polska Izba Mleka podczas majowego Walnego Zgromadzenia...
W I kwartale br. sądy załatwiły blisko 23 tys. spraw...
Przepisy wygasają 5 czerwca...
Dwóch na trzech ankietowanych, zaciągając kredyt lub...
Mennica Skarbowa odnotowała około 50-procentowy wzrost...
Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać...
Obecnie 49,1% Polaków dobrze ocenia swoją sytuację...