Wiadomości

Kompania Piwowarska przestrzega przed piciem alkoholu w ciąży

Piątek, 02 grudnia 2011 Autor: Monika Dawiec,
Pomóż Fundacji FASTRYGA i promuj wiedzę o FAS (Płodowym Zespole Alkoholowym). Wystarczy skorzystać z opracowanej przez Kompanię Piwowarską aplikacji na Facebook’u i wysłać swoim znajomym jeden z trzech krótkich filmów o skutkach spożywania alkoholu w ciąży by pomóc Fundacji Fastryga w modernizacji jej placówek.
FAS to zespół objawów i wrodzonych zaburzeń rozwojowych, który może pojawić się u dzieci, których matki spożywają alkohol w ciąży. Do zaburzeń tych należą: zahamowanie wzrostu, charakterystyczne zniekształcenia twarzy oraz nieprawidłowy rozwój ośrodkowego układu nerwowego.

Fundacja FASTRYGA pomaga osobom dotkniętym zespołem FAS i promuje wiedzę o FAS.
„Sięgając po alkohol w ciąży nigdy nie wiemy jaka jest bezpieczna dawka dla naszego organizmu i dla rozwijającego się dziecka. Dlatego warto pamiętać, że każda ilość alkoholu może być tą dawką, która spowoduje objawy FAS u naszego dziecka, a to będzie dla niego bagaż na całe życie” - wyjaśnia Iwona Palicka Terapeuta, Fundacja Fastryga –„Pracownia Psychoedukacji i Terapii i dodaje - „FAS nie jest wyleczalny ponieważ nie jest chorobą, to jest zespół wrodzonych zaburzeń rozwoju płodu pod wpływem spożywania alkoholu przez matkę będącą w ciąży” - dodaje.

Jak pomóc?

Aby pomóc Fundacji Fastryga w modernizacji jej placówek wystarczy skorzystać ze specjalnej aplikacji na Facebook’u przygotowanej przez Kompanie Piwowarską. Jak to zrobić?
1) Wejdź do aplikacji https://www.facebook.com/apps/application.php?id=112413712195785&sk=wall
2) Wybierz filmik, który Ciebie najbardziej przekonuje, że alkohol w ciąży jest szkodliwy
3) Roześlij go swoim znajomym na Facebook’u, a za każde odebrane zaproszenie Kompania Piwowarska przekaże 2 grosze na konto fundacji Fastryga.

Aplikacja dostępna jest także na stronie: https://www.facebook.com/ABCAlkoholu?ref=ts

tagi: Kompania Piwowarska ,