Kategorie produktów

Bulionowe gotowanie

Poniedziałek, 19 lipca 2010 HURT & DETAL Nr 7 (53) / 2010
Nowoczesna kuchnia dla zapracowanych i mających coraz mniej czasu konsumentów oferuje liczne udogodnienia. Pomocne w gotowaniu „na biegu” są buliony w kostkach i wszelkiego rodzaju bulionetki.

Produkty te są idealnym rozwiązaniem dla współczesnych domowych kucharzy. Skumulowane w takiej kostce przyprawy nadają wyśmienity smak i aromat różnym potrawom. Gotowe buliony są przede wszystkim podstawą każdej zupy, której przygotowanie nie powinno zajmować zbyt wiele czasu. Rosół czy pomidorowa przyrządzone na bazie wywaru z kostki szybko nabiorą wyjątkowego smaku. Podobnie sprawa wygląda z innymi niż zupy potrawami. Buliony i bulionetki są idealnym dodatkiem do sosów, potraw mięsnych czy sałatek. Klient nie musi się już martwić o dobór odpowiednich przypraw, poszukiwanie ich w sklepach, a następnie fachowe ich połączenie. Wystarczy, że polecimy mu bulion w kostce lub bulionetkę, a efekt będzie ten sam. „Zabiegany” klient zaoszczędzi czas, a detalista zwiększy zarobek i obie strony będą zadowolone.

Z badania TGI przeprowadzonego przez Instytut MillwardBrown SMG/KRC w okresie od kwietnia 2009 do marca 2010 roku wynika, że używanie bulionów i kostek rosołowych deklaruje 86,4% gospodarstw domowych. Najczęściej spożywanymi markami bulionów i kostek rosołowych wśród gospodarstw domowych, które zadeklarowały ich używanie były: Winiary (44,9%), Knorr (38,7%) i Kucharek (17%). Najwięcej spośród badanych gospodarstw domowych (29,6%) używa buliony i kostki rosołowe 3-4 razy w tygodniu. Niedużo mniej, bo 29,3% badanych stosuje w swojej kuchni buliony i kostki rosołowe 2 razy w tygodniu. Raz w tygodniu lub rzadziej korzysta z nich 24,7% konsumentów, 5,6 razy w tygodniu 8,8%, a codziennie 7,4%.
Szeroki wybór różnych rodzajów bulionów powinien zaspokoić potrzeby konsumentów. Buliony w kruchych kostkach zawinięte są zazwyczaj w sreberko. Bulionetki natomiast to żelowa galaretka w plastikowym pudełeczku. Zarówno krucha jak i żelowa konsystencja jest łatwo rozpuszczalna we wrzącej wodzie podczas mieszania.

Z powodu szans na większy zarobek detaliści powinni pamiętać o udostępnieniu różnych smaków – zaczynając od bulionów warzywnych, poprzez warzywno-mięsne, po wiele rodzajów bulionów mięsnych, które są dostępne na rynku.

Monika Dawiec

tagi: kuchnia , gotowanie , buliony , kostki , bulionetki ,