24 kwietnia 2025 roku firma Carlsberg Polska świętowała jubileusz 180-lecia Browaru Okocim. W jubileuszowym spotkaniu, zorganizowanym przez Zarząd Carlsberg Polska w Pałacu Goetzów w Brzesku, wzięli udział przedstawiciele władz rządowych, wojewódzkich i samorządowych, a także przedstawiciele organizacji, partnerzy biznesowi oraz pracownicy.
Zgromadzonych licznie gości uroczyście powitał Mieszko Musiał, Prezes Zarządu Carlsberg Polska, który opowiedział o barwnej historii browaru, jego założycielach, a także o obecnej pozycji Browaru Okocim. W wystąpieniach wzięli udział m.in.: Marcin Będlin, Dyrektor Browaru Okocim; Mieczysław Mietła, były Prezes Browaru Okocim; oraz Piotr Chęcielewski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Marketingu Carlsberg Polska. Browar Okocim został założony przez Jana Ewangelistę Goetza w 1845 roku.
Właściciel przyjął zasadę „najlepsze z najlepszego”, wychodząc z założenia, że najdoskonalsze piwa można warzyć tylko z najlepszych surowców. Tradycje te kultywują do dnia dzisiejszego kolejni następcy założyciela oraz właściciele browaru, warząc znakomite piwa. Obecnie w Browarze Okocim produkowane są znane i popularne marki piw alkoholowych, smakowych, a także zdobywające coraz większą popularność wśród konsumentów piwa bezalkoholowe. W 1996 roku inwestorem strategicznym Browaru Okocim została firma Carlsberg z siedzibą w Kopenhadze. Obecnie Browar Okocim należy do Carlsberg Polska.
Bądź na bieżąco z wiadomościami z rynku FMCG
Zaprenumeruj bezpłatny newsletter Portalu Kupców Polskich
Bezpłatny newsletter, to przegląd najważniejszych wiadomości ukazujących się w Portalu Kupców Polskich
www.hurtidetal.pl. Subskrypcja bezpłatna!
Aby zamówić newsletter, wystarczy wpisać adres e-mail w polu poniżej.
Twój adres został dodany do naszego newslettera, dziękujemy!Podany adres email jest niepoprawny
Podając adres email wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (pokaż więcej)
podanych przeze mnie w powyższym formularzu w zakresie danych identyfikacyjnych i teleadresowych przez Wydawnictwo
Fischer Trading Group Spółka z o.o. dla celów promocji produktów i usług
oraz na dostarczanie mi informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Jestem świadomy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, a powyższą zgodę mogę w każdej chwili cofnąć w
całości lub w części. Więcej o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci w związku z tym uprawnieniach czytaj w Regulaminie.
Pamiętaj, że w każdym momencie możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.