Nieoczywiste rozwiązania
Jeśli chcemy uniknąć kupowania plastikowych pudełek, możemy wybrać bardziej ekologiczne rozwiązanie i użyć pustych, szklanych słoiczków. Mniejsze pojemniki od Musztardy Kieleckiej i Sosów Kieleckich świetnie sprawdzą się, jako organizery łazienkowe. Dzięki nim, nie trzeba kupować specjalnych kuferków z pokrywą na artykuły higieniczne czy akcesoria. Szkło nadaje się do przechowywania: płatków kosmetycznych, patyczków do uszu oraz pędzli do makijażu. Puste naczynie po średnim Majonezie Kieleckim świetnie sprawdzi się, jako kubek na szczotkę i pastę. Jeśli jednak chcemy stworzyć coś jeszcze bardziej pomysłowego, to należy rozważyć wlanie mydła do słoiczka i zamontowanie w nim dozownika. Pojemniczki można udekorować kolorowymi wstążkami, koronkami, koralikami oraz farbkami malując wzorki, w taki sposób, aby lepiej prezentowały się na półkach.
Duże naczynia po produktach od WSP „Społem” dzięki odrobinie fantazji zamienimy na lampiony ogrodowe, dzięki, którym przestrzeń na zewnątrz stanie się ładniejsza. Do ozdobnych lampek możemy dodać kamyczki z mchem, a następnie na górę słoika przymocować klejem na gorąco linę, która posłuży jako uchwyt. Świeczka w środku zapewni wyjątkowy klimat, podczas późnych, letnich wieczorów. Z kolei wielbicielom konstruowania i montowania, z pewnością przyda się miejsce do przechowywania śrubek i narzędzi. Zarówno duże, jak i małe opakowania, będą pełnić rolę praktycznych pojemników na przybory, które staną na półkach w garażu.
Kreatywność, która nie zna granic Puste pudełka po produktach jesteśmy w stanie, wykorzystać w twórczy sposób, dając im drugie życie. Warto zaangażować bliskich i wspólnie przygotować stanowisko warsztatowe. Będzie to idealna forma rozrywki dla młodszych pociech, które mogą wykazać się wyjątkową kreatywnością. Angażując je do zabawy, stworzymy razem dzieła, które posłużą nam w domu przez długi czas. Ze słoików Majonezu Kieleckiego, dzieci są w stanie same przygotować przyborniki na nadchodzący, nowy rok szkolny czy skarbonkę, która nauczy ich zarządzać wydatkami. Ścianki pomalujmy brokatowymi farbkami lub oklejmy kolorowym papierem, albo bibułą. W wieczku pojemnika na monety dodatkowo wystarczy wyciąć tylko kilkucentymetrowy otwór, który pomieści pieniądze.
Zarówno małe, jak i większe słoiczki sprawdzą się jako naczynia, do przygotowania słodkich smoothie lub orzeźwiających lemoniad z lodem. Idealnie będą się prezentowały, nie tylko jako element funkcjonalny, ale i dekoracyjny przy wspólnym stole. W pustych naczyniach po sosach można zasadzić różne zioła, co stanowi kolejny z wielu pomysłowych sposobów na ponowne wykorzystanie słoików.
Opakowania WSP „Społem” mogą nie tylko zainspirować do działania, ale także umożliwiają świadome dbanie o planetę.
Więcej informacji o firmie znajdziesz na:
https://www.wspspolem.com.pl/ Źródło: Soul & Mind
Fot: mat. prasowe