Z rynku FMCG

DHL eCommerce Polska wspiera bioróżnorodność dzięki projektowi „PaczUle”

Czwartek, 08 sierpnia 2024
DHL eCommerce Polska, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko naturalne, kontynuuje projekt "PaczUle", którego celem jest ochrona pszczół i wspieranie bioróżnorodności. W pasiekach firmy, około 250 tysięcy pszczół, produkuje wyjątkowy miód czystszy niż wiele miodów powstających w pasiekach na obszarach wiejskich.
Program "PaczUle", realizowany przez DHL już od kilku lat, ma na celu wsparcie bioróżnorodności, ochronę pszczół - kluczowych dla ekosystemu owadów, ale także produkcję czystego, miejskiego miodu. Justyna Dąbrowska, rzecznik prasowy DHL eCommerce Polska, zaznacza: "Miód produkowany przez nasze pszczoły jest szczególny. Wyróżnia go nie tylko wyjątkowa czystość, ale także bogactwo smaków, ponieważ nektar, potrzebny do jego produkcji jest zbierany z różnorodnych roślin, w tym m.in. kwiatów łąkowych, ogrodowych, gatunków występujących w ogrodach botanicznych, czy zespołach parkowych. Przy głównej siedzibie DHL, gdzie rezydują nasze pszczoły, znajduje się przestronny ogród, a w nim – łąka kwietna, którą zaplanowaliśmy właśnie z myślą o lokatorkach uli DHL. Takie środowisko stwarza pszczołom bardzo korzystne warunki”.

Pszczoły w mieście mają ograniczony kontakt z pestycydami dlatego miód miejski jest czystszy i często zdrowszy od tego, który pochodzi z obszarów wiejskich, gdzie rolnictwo przemysłowe wykorzystuje opryski na skalę masową. Potwierdzają to liczne badania  i opinie ekspertów. Ule DHL eCommerce Polska zlokalizowane są nieopodal łąki kwietnej, tuż przy głównej siedzibie firmy w Warszawie. Zapewnia to pszczołom obfitość kwiatów potrzebnych do zbierania nektaru, co sprzyja produkcji miodu. Firma podkreśla, że miód z miejskich pasiek nie tylko cieszy podniebienia pracowników i klientów, ale także jest zdrowszy dzięki mniejszemu narażeniu na zanieczyszczenia.

8 sierpnia to Ogólnopolski Dzień Pszczół. Warto z tej okazji przypomnieć jak kluczową rolę te maleńkie owady odgrywają w naszym ekosystemie. Zapylanie przez pszczoły jest niezbędne dla przetrwania ponad 4 tysięcy gatunków warzyw i innych roślin uprawnych. Jak wskazuje raport Greenpeace, globalna wartość ekonomiczna pracy pszczół to aż 265 milionów euro rocznie . Pszczoły są absolutnie niezbędne dla naszego ekosystemu. Bez nich produkcja żywności ucierpiałaby w znacznym stopniu, ponieważ ręczne zapylanie roślin jest procesem kosztownym i czasochłonnym. Dodatkowo oprócz miodu pszczoły produkują wosk, propolis czy mleczko pszczele wykorzystywane m.in. w branży kosmetycznej czy farmaceutycznej.

"PaczUle" to jeden z wielu proekologicznych projektów DHL eCommerce Polska. „Stawiamy na kompleksowe i wielowymiarowe podejście do działań wspierających środowisko. Dążymy do całkowitej eliminacji emisji, powstającej na skutek operacji logistycznych. Ważnym elementem tych działań jest zwiększanie udziału eko pojazdów w naszej flocie kurierskiej. Ponadto, wykorzystujemy energię odnawialną, z własnych instalacji fotowoltaicznych, optymalizujemy również trasy kurierów i rozwijamy naszą sieć OOH, która wpływa na ograniczenie liczby kilometrów, pokonywanych przez kurierów, a tym samym – emisji dwutlenku węgla” – dodaje Justyna Dąbrowska. DHL eCommerce Polska stale inwestuje w nowoczesne technologie i infrastrukturę przyczyniającą się do oszczędności energii i bardziej efektywnej eksploatacji zasobów. „Jesteśmy przekonani, że w obszarze zrównoważonego rozwoju wpływ biznesu jest ogromny, a dzięki przemyślanym i kompleksowym inicjatywom możemy przyczynić się do lepszego jutra dla nas wszystkich” – podsumowuje Justyna Dąbrowska.



Źródło: DHL eCommerce Polska
Fot: mat. prasowe


tagi: DHL eCommerce Polska , bioróżnorodność , PaczUle , dostawy , logistyka , transport ,