Kampanie i Promocje

Łap chwile. Specjalne spoty Lecha w najgłośniejszych blokach reklamowych

Środa, 10 lipca 2024
W blokach reklamowych pojawiły się spoty Lecha w spokojnym klimacie, wyróżniającym je spośród innych reklam.
Tradycyjne telewizyjne bloki reklamowe coraz bardziej intensywnie zasypują z ekranu kolorowymi obrazami, głośnymi dźwiękami, szybko zmieniającymi się scenami, które starają się przyciągnąć naszą uwagę i w efekcie dostarczają nam mnóstwa bodźców.

Lech postanowił na chwilę to zatrzymać

Marka w swojej komunikacji zachęca do wyciszenia, zwolnienia, oderwania od zgiełku. Dlatego Lech przygotował specjalne spoty, które wyróżniają się w głośnych blokach reklamowych swoją spokojną formą. W spotach marki dźwięk jest ambientowy, naturalny, z otoczenia. Słyszymy szum fal, śpiew ptaków, spokojną muzykę w oddali. To przywodzi nam na myśl wakacyjny luz i na czas spotu przenosi nas na słoneczną plażę, w góry czy do działkowego ogródka.

Przechwytywanie.JPG

Inspiracją do przygotowania alternatywnych wersji spotów była głośna, inwazyjna forma bloków reklamowych, głównie tych towarzyszących meczom mistrzostw Europy w piłce nożnej. Cztery warianty specjalnych, wyciszonych spotów (30- i 15-sekundowe) pojawiły się w najgłośniejszych telewizyjnych blokach reklamowych. Będą emitowane do końca września.

Za strategię, ideę i produkcję odpowiada agencja VML. Spoty w reżyserii Tadeusza Śliwy zostały zrealizowane przez MOON Films wraz ze studiem postprodukcyjnym TELEVISOR oraz studiem dźwiękowym Juice.

Lech to paleta lekkich, progresywnych piw, które pozwalają konsumentowi złapać dystans i cieszyć się chwilą w najlepszy dla niego sposób. Umożliwia to szeroka paleta produktowa marki:

Lech Premium 5% alk. to orzeźwiający, klasyczny lager. Wyróżnia go harmonia smaku i właściwego nagazowania, które nadają mu znakomite właściwości orzeźwiające.

Lech Easy 4,2% alk. to delikatny lager z mniejszą zawartością alkoholu i łagodniejszą goryczką. Złap dystans i ciesz się chwilą na własnych warunkach.

Lech Free 0,0% to bezalkoholowy lager, idealny dla amatorów piwnej goryczki. Receptura 0,0% sprawia, że możesz złapać luz i wylogować się do chilloutu w każdych okolicznościach.

Lech Free 0,0% to wariant bezalkoholowy, dostępny w smakach: Lime Mint, Dark Fruits Sour, Watermelon Mint, Passion Fruit Melon, Dragon Fruit Grape, Yuzu Pomelo. Brak alkoholu sprawia, że możesz cieszyć się nim zawsze, gdy masz na to ochotę.

Lech 0,0% Fit Low Sugar to wyjątkowe piwo bezalkoholowe o owocowym smaku. To idealnie orzeźwiające połączenie o niskiej zawartości cukru.

Lech 0,0% Active oraz Lech 0,0 Hydrate to orzeźwiające piwa bezalkoholowe, o działaniu nawadniającym.

Kompania Piwowarska jest liderem polskiego rynku piwa, z udziałem wolumenowym 33% (dane GUS, 2023), zatrudniającym ponad 2600 osób. W trzech browarach: Browar Dojlidy Białystok (1768), Lech Browary Wielkopolski (1895), Tyskie Browary Książęce (1629), warzy piwa najchętniej wybierane przez Polaków: Żubr, Tyskie, Lech, a także Książęce, Hardmade, Captain Jack. Firma posiada w ofercie również piwa czeskie: Pilsner Urquell i Kozel, włoską markę Peroni Nastro Azzurro, piwa bezalkoholowe: Lech Free 0,0%, Lech Free Active Hydrate, Tyskie 0,0%, Książęce 0,0%, Hardmade 0,0%, Kozel 0,0% oraz szeroki wybór piw smakowych.

Kompania Piwowarska realizuje cele zrównoważonego rozwoju określone w strategii Lepsza Przyszłość 2030 opartej na czterech filarach: Planeta, Ludzie, Portfolio i Profit m.in.: redukując emisję CO₂, minimalizując zużycie zasobów naturalnych, zamykając obieg opakowań, poddając odzyskowi blisko 100% odpadów powstających w procesie produkcji.

Kompania Piwowarska jest częścią Asahi Europe & International, należącej do japońskiej Grupy Asahi – silnej marki na globalnym rynku piwa, wyrobów spirytusowych i żywności.
Źródło: VML Poland
Fot: mat. prasowe


tagi: Lech , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,