Z rynku FMCG

7 Międzynarodowy Festiwal Wina TiM S.A. już za nami

Wtorek, 21 maja 2024
16 maja 2024 roku w eleganckich wnętrzach hotelu Airport Okęcie w Warszawie odbyła się 7 edycja Międzynarodowego Festiwalu Wina organizowanego przez firmę TiM S.A.
Festiwal jest wydarzeniem, które łączy świat biznesu, mediów, nauki oraz wina. W tym roku wydarzenie było miejscem spotkania przedstawicieli Rynku Tradycyjnego i Nowoczesnego – kupców, właścicieli sklepów, pracowników punktów handlowych, osób decyzyjnych z przedstawicielami winiarni, z różnych zakątków świata, którzy dzielili się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Goście wydarzenia odkrywali sekrety win z Chile, Argentyny, Mołdawii, Gruzji, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Węgier oraz Niemiec. Ogromną popularnością cieszyła się strefa 0%, a także sekcja miodów pitnych oraz grzańców. Warto wspomnieć również o stoisku platformy e-TiM oraz strefie Wino na prezent – w przestrzeniach tych uczestnicy mogli zdobyć dodatkowe informacje na temat internetowej platformy sprzedażowej TiM dedykowanej rynkowi retail oraz zapoznać się z ofertą ekskluzywnych zestawów prezentowych dedykowanych klientom biznesowym i indywidualnym. 

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy skupili się na łączeniu smaków – goście mieli okazję spróbować klasycznych połączeń, a także tych niebanalnych i zaskakujących, dzięki współpracy z firmą Temar, wiodącym importerem serów europejskich, firmą Beskid Chocolate, manufakturą, która specjalizuje się w produkowaniu wyjątkowej, rzemieślniczej czekolady od ziarna aż do gotowych tabliczek (bean to bar), firmą Unifood&Wine będącej dystrybutorem włoskich wędlin delikatesowych Villani oraz produktów delikatesowych Maletti. O idealną temperaturę serwowanych win zadbał duński producent systemów chłodniczych – firma Vestfrost. 

Wydarzenie miało charakter edukacyjny bowiem rozwój wiedzy na temat wina pozwala dokonywać świadomych wyborów, a także jest jednym z filarów pozwalających budować kulturę wina w Polsce. Uczestnicy tegorocznej edycji wzięli udział w 7 panelach szkoleniowych. Podróżując szlakiem win odwiedzili Węgry, odkryli sekrety winiarskie związane z doborem win do potraw, odbyli przejażdżkę rowerami po winnicach Chile, poznali smak portugalskiego lata, zjedli deskę serów w akompaniamencie butelki wina oraz poznali historię Gruzji, kolebki wina. Panele były prowadzone przez znakomitych sommelierów, członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, a także wybitnych enologów, twórców rozpoznawalnych i wielokrotnie nagradzanych w konkursach winiarskich marek win. 

Międzynarodowy Festiwal Wina TiM jest wydarzeniem, które zacieśnia więzi, buduje relacje, a także rozwija umiejętności i kompetencje w zakresie degustacji wina oraz buduje wiedzę winiarską. To wydarzenie kulturalne unikatowe na mapie eventów winiarskich w Polsce, które oferuje nie tylko możliwość poszerzania wiedzy, ale przede wszystkich budowanie więzi międzyludzkich. Nie trzeba być ekspertem, aby kochać wino, ale trzeba być pasjonatem, aby zrozumieć, że wino to nie tylko produkt, ale przede wszystkim historia ludzi, którzy za tym winem stoją. To właśnie prawdziwi pasjonaci odwiedzają wydarzenie TiM i sprawiają, że jest to event absolutnie wyjątkowy. 

Międzynarodowy Festiwal Wina tworzą ludzie, których łączy pasja do wina, podróży i życia. Źródło: TiM 
Fot: mat. prasowe
tagi: Międzynarodowy Festiwal Wina , TiM , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,