Z rynku FMCG

World Class przedstawia 12 półfinalistów tegorocznej krajowej edycji konkursu

Poniedziałek, 20 maja 2024
Wytrawna mówczyni czy wytworny słuchacz? „Wydziarany” kumpel czy elegantka zza baru? Powściągliwa artystka czy showman? Mistrz smaku, a może ceremonii? Czy istnieje ideał barmana lub barmanki? Prawdopodobnie nie, ale wkrótce dowiemy się, kto jest najlepszy w Polsce w tym fachu. World Class przedstawia 12 półfinalistów tegorocznej krajowej edycji konkursu, wśród których znaleźli się reprezentanci Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Zwycięzca wyjedzie na koktajlową olimpiadę w Szanghaju, gdzie zmierzy się z barmanami z całego świata.
World Class to najbardziej prestiżowy konkurs barmański na świecie. Od 15 lat co roku ponad 10 000 barmanów w blisko 60 krajach ubiega się o przepustkę do globalnego finału. Do tej pory barmański Everest próbowało zdobyć ośmioro uczestników z Polski, w tym w ostatniej edycji reprezentantem naszego kraju w São Paulo był Grzegorz Pikulski.

– „Do tegorocznej stawki Top 12 zakwalifikowało się grono świetnych polskich barmanów. Niektórzy z nich to osoby znane w branży ze swojej pracy, wyjątkowego stylu, a także udziału w konkursie. Bardzo mnie cieszy, że co roku swoich sił próbują również ‘młode wilki’, bo już sam udział w konkursie gwarantuje skok umiejętności. Jestem szczęśliwy, że tym razem jako mentor mogę wspierać kolegów i koleżanki w drodze na barmański szczyt, jakim udział w globalnym finale” – mówi Grzegorz Pikulski z Krakowa, Barman Roku World Class Poland 2023, który reprezentował Polskę podczas ostatniego finału World Class 2023 w São Paulo.

Już po raz dziewiąty na podstawie zgłoszeń barmanów i barmanek z całej Polski organizator konkursu World Class wyłonił najlepszych. Jest ich dwanaścioro i wszyscy mają barmańskie umiejętności, które wzbudzają zachwyt gości. Mają 23-42 lat. Wśród nich są bardzo doświadczeni barmani, uczestnicy konkursu z ubiegłych lat oraz adepci. Reprezentują znane lub rozwijające się koktajlbary w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W stawce znajdują się też 3 kobiety, które coraz liczniej pojawiają się za barem i odnoszą sukcesy.

– „W tym roku 2024 obchodzimy 15-lecie globalnego konkursu World Class, wydarzenia, które stanowi inspirację dla ludzi na całym świecie, zachęcając do zanurzenia się w kulturze kreowania smaków i doświadczeń z jakościowej konsumpcji alkoholi. Co roku z ciekawością i ekscytacją obserwujemy rozwój polskiej sceny koktajlowej, perfekcyjne rzemiosło i nowatorskie pomysły uczestników. Jesteśmy dumni z jakości tegorocznych zgłoszeń, które reprezentują najwyższy, światowy poziom i obiecują emocjonującą rywalizację w półfinale i finale konkursu, który odbędzie się 20 maja” – powiedział Marek Serpatowski, koordynator polskiej edycji World Class, Diageo Reserve.

W dniu 20 maja w Warszawie barmanki i barmani zmierzą się w konkurencjach, które pozwolą ocenić wiedzę, technikę, kreatywność, znajomość trendów i gościnność zawodników oraz umiejętność pracy pod presją czasu. To wszystko sprawdzą globalne gwiazdy sceny koktajlowej: Adrián Michalcík z Norwegii – Barman Roku World Class 2022, Jenna Ba (Diageo Global Brand Ambassador, Tanqueray), Ervin Trykowski (Diageo Global Brand Ambassador, The Singleton) oraz Rafał Ciesielski (polski ekspert koktajlowy, twórca Better Bar oraz Bar School).

Zwycięzca lub zwyciężczyni warszawskiego finału z tytułem Barmana Roku World Class Poland 2024 wyjedzie we wrześniu br. Szanghaju (Chiny). Tam w globalnym finale zmierzy się z blisko 60-ma największymi barmańskimi talentami na świecie.Źródło: Hello PR
Fot: mat. prasowe

tagi: World Class przedstawia , konkurs , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,