Komentarz Branżowy

Aleksander Wasilewski, Prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific podsumował 2023 rok

Wtorek, 23 stycznia 2024
„Mam nadzieję, że nasi konsumenci będą kojarzyć 2023 rok z płatkami Nestlé KitKat. Wraz z całym zespołem Cereal Partners Poland Toruń-Pacific jesteśmy bardzo dumni z tej nowości o smaku legendarnego batonika w mlecznej czekoladzie. Płatki KitKat zostały przyjęte przez konsumentów wręcz entuzjastycznie, co potwierdzają wyniki sprzedaży. Produkujemy je w Polsce, w naszym toruńskim zakładzie, wykorzystując w większości surowce zbożowe od lokalnych dostawców. Kakao zaś pochodzi w 100% ze zrównoważonych upraw od kontrahentów realizujących założenia programu „Cocoa Plan”, co potwierdza logo Rainforest Alliance znajdujące się na opakowaniach. Polecam wszystkim, by zacząć dzień od przerwy z płatkami Nestlé KitKat." - mówi Aleksander Wasilewski, Prezes, Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.

Rok 2023 na pewno zapamiętamy też z wysokiej inflacji. Rosnące koszty zakupu surowców, pracy, opakowań i logistyki wymuszały na nas poszukiwanie takich rozwiązań, które chroniłyby konsumentów przed przenoszeniem na nich tych dodatkowych obciążeń. Wiele pracy włożyliśmy w znalezienie optymalnej wielkości opakowań, zwłaszcza tych dużych. Polubili je kupujący, bo produkt w opakowaniach rodzinnych w przeliczeniu ceny na kilogram jest tańszy w porównaniu z opakowaniami mniejszymi. Zauważamy też dalszy przepływ klientów z hipermarketów i sklepów tradycyjnych do dyskontów. Tu kluczowe było wypracowanie razem z naszymi partnerami, reprezentującymi ten segment handlu, takiej oferty, która zapewniłaby konsumentom dostęp do ich ulubionych marek płatków śniadaniowych i zbożowych batoników."


Aleksander Wasilewski
Prezes
Cereal Partners Poland Toruń-Pacific podsumował 2023 rok
tagi: Cereal Partners Poland Toruń-Pacific , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,