Obiektyw na handel

Marrakesz – Czerwone Miasto

Środa, 20 grudnia 2023 Autor: Tomasz Pańczyk, HURT & DETAL Nr 12/214. Grudzień 2023
Marrakesz – stolica Maroka, to marzenie każdego podróżnika. To fascynujące miasto położone na zapierającym dech w piersiach tle gór Atlas olśniewa odwiedzających piękną architekturą, wystawną kuchnią, eleganckimi ogrodami. To również tętniące życiem stare miasto – Medyna, w którym można znaleźć słynne suki, kolorowe sklepiki, czy zawrotny labirynt straganów – oferujących wszystko, od skórzanych butów po wyciskane soki, aromatyczne przyprawy i wspaniałe perskie dywany. Nie brakuje również sklepów ogólnospożywczych, w których zaopatrują się zarówno mieszkańcy Marrakeszu, jak i turyści.
Ale podczas gdy dzika różnorodność suków i sklepików oferuje ogromną gamę produktów, zapachów, smaków i kolorów, Medyna – wykazuje uderzającą jednolitość, jeśli chodzi o jedną rzecz…Otóż, wszystkie jego budynki mają głęboki czerwonawy kolor. To właśnie ta osobliwość nadała Marrakeszowi przydomek „Czerwone Miasto”, co jest charakterystyczną cechą, która tylko dodaje uroku i ściąga globetrotterów z całego świata.

Zapraszamy do fotogalerii.
Tomasz Pańczyk

1.jpg
2.jpg

tagi: Marrakesz , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,