Obiektyw na handel

Bari – stolica Apulii

Poniedziałek, 23 października 2023 Autor: Tomasz Pańczyk, HURT & DETAL Nr 10/212. Październik 2023
Bari – to często odwiedzane przez polskich turystów miasto położone nad Adriatykiem w południowych Włoszech. Składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to La Citta Vecchia – stara część z labiryntem krętych uliczek, dziedzińców, urokliwych podwórek, małych kafejek i sznurami suszącego się prania. Druga to Bari Nuova, o zupełnie innej architekturze, pełna markowych sklepów i restauracji.
Handel również jest zupełnie inny w każdej z części Bari. Na starym mieście na każdym rogu wytwarzane są i sprzedawane pierożki orecchiette i małe obważanki Taralli. Sklepiki spożywcze mają co prawda swój klimat, ale są bardzo zaniedbane, a asortyment towarów skierowany jest praktycznie do turystów.

Zupełnie inaczej jest w części Nuova, gdzie znajdują sie zarówno duże supermarkety takich sieci jak Lidl, Carrefour, Penny Market, Coop, Dok, Super Carni, jak i małe sklepy spożywcze, owocowo-warzywne czy mięsne.

Jeżeli chodzi o asortyment towarowy, to można tu kupic praktycznie wszystkie produkty zarówno włoskie, jak i znane międzynarodowe marki spożywcze. Produktów z Polski niestety nie spotkałem na półkach sklepowych w Bari. A szkoda!

Tomasz Pańczyk

1aa.jpg
2aa.jpg
tagi: Bari , Apulia , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,