Wiadomości

Zarząd Grupy Muszkieterów w Polsce z nowym Prezesem

Wtorek, 26 września 2023
Wraz z początkiem września br. Sławomir Czarnecki objął stery Grupy Muszkieterów jako Prezes Zarządu ITM Polska, zastępując tym samym Davida de Bosschère’a. Nowy Prezes jest właścicielem sklepu Bricomarché w Świeciu i posiada wieloletnie doświadczenie w handlu, a także wewnętrznych strukturach Grupy. Będzie odpowiadał za dalszy rozwój sieci Intermarché i Bricomarché w Polsce po udanej transformacji przeprowadzonej za kadencji swojego poprzednika. Sławomira Czarneckiego wspierał będzie nowy zarząd złożony wyłącznie z właścicieli prowadzących punkty sprzedaży w Polsce.
Polski przedsiębiorca na czele Grupy Muszkieterów

Sławomir Czarnecki zastąpi na czele Grupy Davida de Bosschère’a, który przez ostatnie 6 lat był odpowiedzialny za efektywne przeprowadzenie Grupy przez okres intensywnych zmian: restrukturyzację Intermarché i przyspieszenie rozwoju Bricomarché. Z początkiem września przekazał swoją misję w ręce polskiego przedsiębiorcy, doskonale znającego obecne realia i wyzwania rynku detalicznego w Polsce.

Nowy Prezes będzie stał na czele centralnej jednostki w strukturze Grupy Muszkieterów, odpowiedzialnej za zarządzanie całą organizacją w Polsce, nadzór i koordynację działań struktur centralnych, a także za rozwój sieci Intermarché i Bricomarché.

Sławomir Czarnecki członkiem Grupy został w 2010 r. Wspólnie z żoną prowadzi sklep Bricomarché w Świeciu. W 2020 r. został członkiem Zarządu ITM Polska, a w kwietniu br. jego Wiceprezesem. W przeszłości pełnił kluczowe funkcje w Grupie Muszkieterów, odpowiadając za rozwój sieci i zarządzanie jej majątkiem. Miał także duży udział w tworzeniu Funduszu Stacji Paliw Intermarché, a także przewodniczył Radzie Nadzorczej Grupy Inwestycyjnej Bricomarché. Przed przystąpieniem do Grupy Muszkieterów jako pracownik korporacji zajmował stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży, ale podążył za hasłem przewodnim Grupy Muszkieterów, „Odmień swoje życie” i dołączył do największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców.

- Objęcie funkcji Prezesa Zarządu Grupy Muszkieterów stanowi jednocześnie zaszczyt oraz wyzwanie. Wierzę, że doświadczenie, które zdobyłem jako menadżer w dużej międzynarodowej firmie oraz to, pozyskane w strukturach Grupy Muszkieterów, pozwolą mi zrealizować powierzoną misję. Równocześnie cieszę się, że wraz z nowym Zarządem będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w procesie rozwoju Grupy.  Przejęcie odpowiedzialności przez polskich przedsiębiorców jest wyrazem wejścia Grupy w Polsce w kolejną fazę samodzielności biznesowej – mówi Sławomir Czarnecki, Prezes Zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce.

Unikatowy model partycypacyjny – niezależność we współzależności

Grupa Muszkieterów zrzesza blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Daje właścicielom sklepów niezależność i wspiera ich w prowadzeniu własnego biznesu. Równocześnie przedsiębiorcy biorą odpowiedzialność za funkcjonowanie całej Grupy pełniąc kluczowe funkcje w ramach jej struktur. Jest to unikatowy model biznesowy, który opiera się na kulturze współtworzenia. Potwierdzeniem tego modelu jest powołanie nowych członków Zarządu Grupy w Polsce, który stanowią trzej właściciele sklepów Intermarché oraz 3 właściciele sklepów Bricomarché:
  • Paweł Bigos (właściciel Intermarché w Rawie Mazowieckiej i Brzezinach),
  • Thierry Klupczynski (właściciel Intermarché Gdańsk),
  • Marcin Dudka (właściciel Intermarché w Słubicach),
  • Eric Perinelle (właściciel Bricomarché w Nowym Tomyślu),
  • Alfred Pawlak (właściciel Bricomarché w Brodnicy i Rypinie),
  • Tomasz Ocetek (właściciel Bricomarché w Dębicy i Jaśle).


Źródło: Grupa Muszkieterów
Fot: mat. prasowe


tagi: Grupa Muszkieterów , Intermarché , Bricomarché , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,