Wiadomości

Henkel otworzył Battery Engineering Center w Dusseldorfie

Wtorek, 26 września 2023
Henkel ogłosił uruchomienie rewolucyjnego Battery Engineering Centre w swoim Centrum Inspiracji w Dusseldorfie. Otwarcie Centrum umacnia pozycję firmy jako wiodącego partnera w zakresie projektowania i innowacji dla producentów oryginalnego wyposażenia z branży motoryzacyjnej i producentów akumulatorów na całym świecie.
Na Battery Engineering Centre składają się dwa zaawansowane technologicznie obiekty – Centrum Zastosowań Akumulatorów, które zostało otwarte w sierpniu 2023 roku oraz Centrum Testów Akumulatorów, które rozpocznie działalność w 2024 roku. Znajdujące się tam najnowocześniejsze laboratoria zostały zaprojektowane do wspólnego opracowywania rozwiązań akumulatorowych do pojazdów elektrycznych (EV) nowej generacji. Zadania Centrum, w którym pracuje zespół ekspertów ds. akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych, znany jako zespół "Fuel the Future", koncentrują się na kluczowych obszarach innowacji, takich jak: bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój, zarządzanie temperaturą, zintegrowane projektowanie akumulatorów i technologia ogniw akumulatorowych.

- Battery Engineering Center o wartości 130 milionów euro, mieszczące się w Centrum Inspiracji Henkla, odzwierciedla stałe zaangażowanie Henkla w promowanie innowacji i postępu technologicznego w sektorze e-mobilności - mówi George Kazantzis, Global Head of Henkel`s Automotive Components.

- Ten najnowocześniejszy obiekt umożliwia naszemu zespołowi „Fuel the Future" promowanie innowacji poprzez płynną integrację aplikacji materiałów, testowanie systemów akumulatorów w pełnej skali, symulacje i rozwój produktu - wszystko we własnym zakresie. Dzięki temu możemy znacznie skrócić czas opracowywania i wprowadzania produktów na rynek - dodaje dr Olaf Lammerschop, Global Technology Lead for E-Mobility w Henklu.

Battery Engineering Center jest wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia i technologie do montażu i demontażu akumulatorów, aplikacji materiałów oraz zaawansowanego modelowania i symulacji. Może się więc pochwalić zaawansowanymi możliwościami testowania akumulatorów. Możliwości te pozwalają na całościowe badanie wydajności akumulatora poprzez cykliczne zmiany temperatury oraz procesy ładowania i rozładowywania. Co najważniejsze, generowane dane są płynnie integrowane przy udziale zespołu symulacyjnego, zapewnia to harmonijną integrację testów w świecie rzeczywistym i w świecie modelowania cyfrowego. Ta synergia oferuje niezrównaną elastyczność i oszczędności dla klientów oraz optymalizuje i przyspiesza proces projektowania i doboru materiałów.

- Dzięki naszej inwestycji w Battery Engineering Center możemy np. stworzyć cyfrowego bliźniaka dowolnej baterii i symulować wydajność naszych rozwiązań w różnych warunkach - wyjaśnia Kazantzis. - Weryfikujemy te symulacje i nasze modele poprzez rzeczywiste testy w warunkach skrajnych, co zapewnia zarówno wiarygodność naszych danych, jak i skuteczność naszych rozwiązań.

Centrum Inżynierii Akumulatorów zaprojektowane jest do obsługi wszystkich rodzajów systemów akumulatorowych w pełnej skali, na poziomie pełnego pakietu i poufnych prototypów. Posiada ono certyfikat TISAX, co jest globalnym standardem w przemyśle motoryzacyjnym w zakresie oceny bezpieczeństwa informacji. Henkel nawiązał także współpracę z AVL, jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się technologią mobilności, w zakresie rozwoju, symulacji i testowania w przemyśle motoryzacyjnym. Współpraca ta ma na celu wyposażenie Centrum Testowania Akumulatorów w najnowsze narzędzia, sprzęt i technologię do testowania systemów akumulatorowych w pełnej skali, w tym komorę klimatyczną, co jest zgodne ze standardami przemysłu motoryzacyjnego. Dzięki współpracy z Atlas Copco, przy wykorzystaniu ich potężnego, precyzyjnego i inteligentnego sprzętu dozującego, możliwości działania Battery Engineering Center jeszcze się zwiększyły. Umożliwia to klientom wdrażanie niezawodnych, szybkich i zrównoważonych procesów montażu akumulatorów, uruchamianie i testowanie wszystkich istniejących i innowacyjnych materiałów zarówno w niewielkiej jak i w dużej skali.

Battery Engineering Center w Dusseldorfie, które jest pionierskim obiektem tego typu, to dopiero początek. Henkel planuje utworzenie globalnej sieci Centrów Inżynierii Akumulatorów w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Sieć będzie działać na wspólnych platformach cyfrowych i ma sprzyjać płynnej współpracy międzyregionalnych zespołów z producentami oryginalnego wyposażenia i wytwórcami akumulatorów.Źródło: Henkel
Fot: mat. prasowe
tagi: Henkel , Battery Engineering Center , Centrum Inspiracji , Dusseldorf , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,