Wywiady

Trzy pytania do Karoliny Sarnik, p.o. Dyrektora Marketingu, ZM Silesia

Piątek, 15 września 2023 Autor: Monika Górka, HURT & DETAL Nr 09/211. Wrzesień 2023
Trzy pytania do Karoliny Sarnik, p.o. Dyrektora Marketingu, ZM Silesia – kieruje Monika Górka.
Polski produkt = polski surowiec. Jak „polskość” oferty wpływa na decyzje konsumenta?

Kategoria wędlin to głównie produkty codziennego spożycia, przy wyborze których konsumenci kierują się przede wszystkim zaufaniem, jakim darzą daną markę. A często podstawą tego zaufania są właśnie surowce, z których wędlina została wyprodukowana. To idea szczególnie nam bliska, ponieważ będąc częścią koncernu Cedrob, nie tylko pracujemy na w 100 procentach polskim kurczaku, ale także mamy pełną kontrolę nad łańcuchem wartości – w myśl zasady „od pola do stołu”, całość produkcji odbywa się w Polsce i jesteśmy pewni jej jakości.

Co mówi opakowanie – jak rozpoznać polski produkt z polskiego surowca?

Hasło „Produkt polski” na biało-czerwonej fladze daje nam gwarancję, że większość składników jest pochodzenia polskiego, ale nie odnosi się bezpośrednio do rodzaju surowca – dlatego w naszej komunikacji poszliśmy krok dalej i wskazujemy na opakowaniu, że nasze wędliny są w 100% wyprodukowane z polskiego kurczaka, co daje konsumentowi gwarancję świadomego wyboru.

Patriotyzm zakupowy czy cena? Co się liczy dla współczesnego konsumenta?

Jedno drugiego w żadnym razie nie wyklucza. Z najnowszych badań wynika, że konsumenci oczekują utrzymania jakości produktów, ale jednocześnie są bardzo zachłanni na okazje zakupowe, promocje. Co ważne, dzisiaj coraz wyraźniejszy i silniejszy jest trend „mniej, a lepiej”, klienci coraz częściej kupują mniej, za to wybierają jakościowe produkty. Jednak wybór polskich wędlin wcale nie oznacza, że wybiera się rozwiązanie droższe – na pewno z kolei jest to rozwiązanie z gwarancją jakości.tagi: ZM Silesia , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,