Z rynku FMCG

Dyskonty Netto dołączają do Świątecznej Zbiórki Żywności

Środa, 22 marca 2023
Ogólnopolska sieć dyskontów Netto kolejny raz dołącza do organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności zbiórki. Zbliżająca się wielkanocna edycja akcji odbędzie się w dniach 24-25 marca. W ponad 110 sklepach sieci ustawione zostaną specjalne kosze, w których będzie można zostawić żywność dla najbardziej potrzebujących rodzin.
To już kolejna zbiórka Federacji Polskich Banków Żywności, do której dołączają także dyskonty Netto. W tym roku specjalne kosze staną w ponad 110 sklepach Netto w całej Polsce. Właśnie w nich będzie można pozostawić produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Podczas zakupów warto dołożyć do swojego koszyka takie produkty, jak makaron, mąka, kasza, ryż, konserwy, przetwory owocowe i warzywne czy słodycze, by następnie podzielić się nimi z potrzebującymi.

– W skomplikowanych ekonomicznie czasach, akcje mające na celu wsparcie potrzebujących, mają z pewnością jeszcze większe znaczenie. – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska. – Dlatego zachęcamy do włączenia się w zbiórkę żywności, która jest bardzo ważnym i potrzebnym działaniem, zwłaszcza w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie – dodaje.

Organizatorem zbiórki jest Federacja Polskich Banków Żywności, a w samo przedsięwzięcie angażują się sklepy i ich klienci, jak i tysiące wolontariuszy – dzięki nim produkty spożywcze trafiają do osób w potrzebie jeszcze przed Świętami.

– W 2022 roku cały łańcuch pomocy żywnościowej stanął w obliczu nowych wyzwań. Dzięki organizowanym zbiórkom możemy skutecznie docierać do osób potrzebujących i zapewnić im wsparcie. Ta szczególna pomoc ma wyjątkowy wymiar, ponieważ pozwoli wielu rodzinom na godne spędzenie Świąt, co niezaprzeczalnie stanowi piękną i tak potrzebną w życiu wartość – mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W tym roku klienci sklepów Netto w całej Polsce mogą przyłączyć się do akcji pozostawiając produkty o długim terminie przydatności do spożycia w specjalnych koszach. Zbiórka odbędzie się między innymi w Gliwicach, Słupsku, Pile, Człuchowie, Czarnkowie czy Bartoszycach. Lista sklepów biorących udział w zbiórce znajduje się tutaj.Źródło: Netto

tagi: Dyskont Netto , Świąteczna Zbiórka Żywności , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,