Wiadomości

Auchan zaprzecza informacjom o otwieraniu nowych sklepów w Rosji

Poniedziałek, 13 marca 2023
W reakcji na pojawiające się w europejskich mediach publikacje, będące efektem opublikowanych przez Agencję Reuters nieprawdziwych informacji, Auchan kategorycznie zaprzecza jakoby firma otwierała nowe sklepy w Rosji - czytamy w komunikacie sieci.
Sieć informuje w komunikacie, że nie otwiera nowych sklepów ani nie tworzy nowych powierzchni sprzedaży w Rosji, nigdy nie planowało podwojenia liczby sklepów w Rosji. Ta "informacja" nie pojawia się nigdzie w komunikatach czy planach strategicznych Auchan Russia czy Auchan Retail.

Jak czytamy dalej w stanowisku sieci, Auchan Retail wstrzymało wszystkie inwestycje swojej rosyjskiej spółki zależnej, oraz bezwzględnie przestrzega warunków obecnego embarga i sankcji, działając w ściśle określonych ramach prawnych.

Ponadto sieć informuje że, 9 marca br. Auchan Russia ogłosiło rebranding jednego z istniejących już sklepów sieci (funkcjonujących pod marką Atak) na markę "My Auchan". Wprowadzenie tej marki sklepów w formacie ultra-convenience na rynek rosyjski zainaugurowane zostało już w 2016 roku. W ten sposób Auchan Retail kontynuuje realizację swojego zobowiązania wobec ludności cywilnej Ukrainy i Rosji, jakim jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości żywności w możliwie najlepszej cenie, dzięki utrzymaniu sklepów sieci na terenie obu tych krajów otwartych. Misja ta jest kontynuowana.Źródło: Auchan

tagi: Auchan , Reuters , Rosja , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,