Z rynku FMCG

Ruszyła budowa Panattoni Park Łódź South II o powierzchni 57 300 m kw.

Czwartek, 02 lutego 2023
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, rozpoczął nową inwestycję w województwie łódzkim: Panattoni Park Łódź South II o docelowej powierzchni 57 300 m kw. Obiekt zlokalizowany będzie w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania autostrady A1 z DK 12.
Ponad 1,5 mln metrów kwadratowych w województwie łódzkim w portfolio Panattoni. Tylko w 2022 roku deweloper dostarczył w regionie łódzkim ponad 350 000 m kw. powierzchni przemysłowej i ruszył z realizacją kolejnych 96 tysięcy. Z Nowym Rokiem firma nie zwalnia tempa inwestycji i startuje z kolejnym projektem. Budowa Panattoni Park Łódź South II zaplanowana jest w ramach jednego etapu. Budynek osiągnie wysokość dwunastu metrów i przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.

- „Panattoni realizuje obiekty przemysłowe w regionie Polski Centralnej od początku swojej działalności w kraju. Cały czas rozbudowujemy swoje portfolio w samej Łodzi, ale też nieustannie otwieramy nowe lokalizacje – takie jak Tuszyn, gdzie dotychczas brakowało podobnych projektów” – podkreśla Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni. – „Jest to kompaktowy obiekt, którego powierzchnię można komfortowo podzielić między 2-3 najemców”.

W ramach Panattoni Park Łódź South II deweloper stawia na liczne rozwiązania z zakresu wellbeingu użytkowników – m.in. zapewniając zwiększony dostęp światła, czy dostarczając pomieszczenia biurowe zbadane pod kątem akustyki, komfortu termicznego i jakości powietrza. Z kolei planowany wysoki poziom certyfikacji pozwoli przyszłym klientom dobrze przygotować się na coraz bardziej rygorystyczne normy dotyczące wpływu biznesu na środowisko.

Panattoni Park Łódź South II zlokalizowany jest w Polsce Centralnej, w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania DK12 z autostradą A1 łączącą północ kraju z południem. Obiekt przejdzie certyfikację środowiskową na poziomie BREEAM Excellent i zostanie wyposażony w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności energii i wody. Park zajmie docelowo powierzchnię 57 300 m kw.Źródło: Panattonitagi: Panattoni Park Łódź South , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,