Komentarz Branżowy

Agata Makowska, Dyrektor Handlowy w OSM Łowicz podsumowuje 2022 rok

Poniedziałek, 02 stycznia 2023
„Rok 2022 był kolejnym, trudnym okresem, z którym przyszło się zmierzyć nam i też całemu rynkowi. O ile udało się złapać lekki oddech po trudnym pandemicznym roku 2021, który już był czasem niezwykle trudnym, nieprzewidywalnym, zaskakującym i daleko odbiegającym od przyjętych planów, tak 2022 r. i rozpoczęta w lutym inwazja Rosji na Ukrainę zaskoczyła i przeraziła wszystkich” – wskazuje Agata Makowska, Dyrektor Handlowy OSM Łowicz.
„Polska gospodarka staje przed szeregiem wyzwań, o niespotykanej skali na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Najbliższe miesiące, a być może lata będą trudnym okresem za sprawą wielu czynników – m.in. galopującej inflacji, wzrostu cen surowców energetycznych i perspektywie ich niedostatku. Obawiamy się wystąpienia w Polsce zjawiska stagflacji, czyli sytuacji, w której występować będzie zarówno znacząca inflacja, jak i okres stagnacji gospodarczej. Na znaczeniu stracą pozacenowe aspekty produktów, gdyż konsument będzie zwracał największą uwagę na cenę. Dobrze wiemy za dobrą jakość trzeba zapłacić więcej niż produkt z półki ekonomicznej, co martwi nas jako producenta wysokiej jakości nabiału – konsumenci mogą wybierać nieco tańsze, a znacznie gorsze jakościowo produkty. Liczymy jednak, że prowadzone przez nas w ostatnich latach silne działania marketingowe, które wpłynęły na umocnienie naszej marki na rynku oraz niezmienna, wysoka jakość pozwolą zachować rzesze lojalnych konsumentów nawet w dobie kryzysu. Będzie to okres próby dla wielu przedsiębiorstw. OSM Łowicz posiada solidne fundamenty – rozpoznawalną markę, ugruntowaną pozycję rynkową, wykwalifikowaną kadrę, nowoczesne linie technologiczne oraz dobrą bazę surowcową, aby trwać i rozwijać się nawet w tych niełatwych czasach”.

Agata Makowska
Dyrektor Handlu
OSM Łowicz

tagi: OSM Łowicz podsumowanie roku , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,