Wiceprezes HELIO na Liście 25 Najbardziej Przedsiębiorczych Kobiet
Czwartek, 10 listopada 2022
Gazeta Finansowa opublikowała ostatnio raport biznesowy „Perły Polskiego Biznesu"* poświęcony aktywności zawodowej kobiet. Jako inspirację dla płci pięknej, Redakcja postanowiła wyłowić z polskiego rynku 25 biznesowych Pereł, tj. Najbardziej Przedsiębiorczych Kobiet. Wśród nich, jako jedyna reprezentantka branży spożywczej, znalazła się Pani Justyna Wąsowicz – Wiceprezes Zarządu HELIO.
Temat aktywności zawodowej kobiet systematycznie zyskuje na uwadze, zarówno w mediach, opracowaniach naukowych, czy nawet regulacjach czy zasadach ładu korporacyjnego (np. Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2021). Jak wskazuje Redakcja Gazety Finansowej, mimo popularyzacji idei z tym związanych, kobiety wciąż znacznie rzadziej niż mężczyźni zajmują w firmach kluczowe stanowiska zarządcze. Hołdując zasadzie „każda okazja więcej jest dobra do pokazania Pań, które w biznesie osiągają coraz więcej”, na łamach Gazety zamieszczona została lista Pereł Polskiego Biznesu – 25 Najbardziej Przedsiębiorczych Kobiet.
Na naszej liście znalazły się Panie reprezentujące różne branże, różny model zarządzania i podejście do funkcjonowania biznesu. To, co je łączy, to dążenie do wyznaczonego celu i umiejętność słuchania otoczenia i wyciągania wniosków. Wszystkim wyróżnionym Paniom gratulujemy – podsumowała Redakcja Gazety.
Co ważne, wśród najbardziej inspirujących i godnych docenienia Pań znalazła się również przedstawicielka branży spożywczej, tj. Pani Justyna Wąsowicz – Wiceprezes Zarządu HELIO S.A., a zarazem Pierwsza Dama polskiej branży bakaliowej.
Mniej zorientowanym warto wyjaśnić, że choć Laureatka stroni od błysków fleszy, to właśnie Ona współtworzyła od postawa krajowy rynek bakalii i mas do ciast. Przedsiębiorcza wizjonerka, która dzięki zaangażowaniu, pasji i konsekwencji zbudowała wraz mężem (Leszek Wąsowicz – Prezes Zarządu HELIO) coś więcej niż dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, stojąc za bieżącym prosperity całej branży. Bogate doświadczenie i doskonałe wyczucie rynku stawiają ją w ścisłym gronie najważniejszych osób na krajowym rynku bakalii. Członek Business Centre Club. Wielokrotnie doceniona za swój wkład w rozwój rynku i przedsiębiorczości w Polsce.
* „Gazeta Finansowa” 28.10 – 03.11.2022 r., str. 11
Bądź na bieżąco z wiadomościami z rynku FMCG
Zaprenumeruj bezpłatny newsletter Portalu Kupców Polskich
Bezpłatny newsletter, to przegląd najważniejszych wiadomości ukazujących się w Portalu Kupców Polskich
www.hurtidetal.pl. Subskrypcja bezpłatna!
Aby zamówić newsletter, wystarczy wpisać adres e-mail w polu poniżej.
Twój adres został dodany do naszego newslettera, dziękujemy!Podany adres email jest niepoprawny
Podając adres email wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (pokaż więcej)
podanych przeze mnie w powyższym formularzu w zakresie danych identyfikacyjnych i teleadresowych przez Wydawnictwo
Fischer Trading Group Spółka z o.o. dla celów promocji produktów i usług
oraz na dostarczanie mi informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Jestem świadomy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, a powyższą zgodę mogę w każdej chwili cofnąć w
całości lub w części. Więcej o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci w związku z tym uprawnieniach czytaj w Regulaminie.
Pamiętaj, że w każdym momencie możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.