Nowości

OneDayMore rozszerza ofertę o kolejne roślinne produkty prozdrowotntne

Czwartek, 27 października 2022
OneDayMore rozszerza ofertę o kolejne roślinne produkty prozdrowotntne. Linia Superfoods w sprzedaży jeszcze w tym roku.
Znana z produktów zbożowych, takich jak musli, granole czy owsianki, marka OneDayMore, po swoim roślinnym debiucie jesienią 2021 roku nie zwalnia tempa. Polski producent w ofercie posiada już kilkanaście zamienników mięsa oraz jaj, m.in. burgery na bazie białka grochu, roślinnego tuńczyka czy bezjajeczne omlety. Jeszcze w tym roku do sprzedaży wprowadzi zupełną nowość na polskim rynku – linię roślinnych alternatyw wzbogaconych o tzw. superfoods. Premiera pierwszego produktu, klopsików na bazie naturalnych składników, już w grudniu.

“Superfoods” to nic innego jak produkty wykazujące szczególnie prozdrowotne działanie dla organizmu. W nowej linii polskiej marki OneDayMore znajdą się takie superskładniki, jak komosa ryżowa, amarantus, nasiona konopii, jagody goji czy siemię lniane. Ich zadaniem jest wsparcie konkretnych funkcji, np. odporności lub budowania masy mięśniowej.

– Linia roślinnych alternatyw z dodatkiem Superfoods to odpowiedź na globalne trendy, które są bardzo wyraźnie widoczne również w Polsce. Mowa o potrzebie zdrowych, zbilansowanych posiłków z czystą etykietą, żywności funkcjonalnej, a także połączenia wysokiej jakości produktów spożywczych z ekologią i ograniczeniem wpływu na planetę – komentuje Dariusz Haraj, CEO OneDayMore. – Wszystkie produkty z naszej oferty bazują na naturalnych składnikach, teraz zaczynamy dodatkowo czerpać moc z “superfoods”. Doskonale wpisuje się to w nasze motto - “o jeden dzień dłużej”. Właściwe żywienie, aktywność fizyczna są przepisem na dłuższe, zdrowsze i pełne smaku życie. Co ważne, z myślą o środowisku, opakowania roślinnych zamienników są łatwe w segregacji, a sam proces produkcyjny mniej obciążający dla planety niż w przypadku wyrobów mięsnych – dodaje.

Z myślą o sportowcach

W asortymencie roślinnej linii wzbogaconej superfoods dostępne będą produkty stworzone z myślą o potrzebach różnych osób. W grudniu w sprzedaży pojawią się Roślinne klopsiki, które poza białkiem będą dostarczać także cennych składników mineralnych i witamin. Doskonale sprawdzą się dla osób aktywnych fizycznie.

– W produktach z linii Superfoods dla osób aktywnych wykorzystaliśmy bogaty w białko i zawierający komplet aminokwasów egzogennych amarantus, a także białko z pestek dyni i grochu dla jeszcze wyższej wartości odżywczej. Produkty będą także źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, bardzo ważnych w diecie sportowca, pozyskanych z nasion chia oraz oleju rzepakowego. Bogactwo mikro i makroelementów zapewnią z kolei nasiona konopi. Również zioła i przyprawy zostały tak dobrane, aby działać przeciwzapalnie i neutralizować wolne rodniki, które uwalniane są podczas wysiłku – informuje Dominika Kowalewska, kierownik ds. badań i rozwoju produktów OneDayMore.

Nowe roślinne produkty, tak jak wszystkie pozostałe zamienniki OneDayMore, fortyfikowane będą żelazem oraz witaminą B12, dzięki czemu znacznie ułatwią utrzymanie pełnowartościowej diety osobom, które z różnych powodów wykluczają lub ograniczają spożycie mięsa. Nowości pojawią się w sprzedaży już w grudniu.

Roślinna linia Superfoods będzie rozbudowywana o kolejne produkty funkcjonalne. W planach jest stworzenie linii, która dostarczy wszystkich niezbędnych składników dla prawidłowego funkcjonowania skóry, włosów i paznokci.tagi: OneDayMore , Superfoods , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,