Technologia

Posten Norge rozwija ogólnokrajową sieć SwipBox Infinity

Środa, 19 października 2022
Posten Norge buduje ogólnokrajową sieć zewnętrznych automatów paczkowych, SwipBox Infinity. Obecnie, nić urządzeń obejmuje 1500 lokalizacji zarówno na południu Norwegii, jak i w północnej części kraju za kołem podbiegunowym.
Powstanie norweskiej sieci jest idealnym przykładem szybkiego wdrożenia zaawansowej infrastruktury modułowych automatów zewnętrznych na terenie całego kraju. Objęcie zasięgiem 1500 lokalizacji zajęło Posten Norge dokładnie 18 miesięcy. Implementacja innowacyjnych urządzeń została poprzedzona fazą testów w stolicy Norwegii, Oslo.

Automaty Infinity wspierają nas w skutecznej realizacji wizji opierającej się na uczynieniu codziennego życia łatwiejszym. Czas ich instalacji wynosi zaledwie 15 minut, dzięki czemy jesteśmy w stanie zapewnić użytkownikom maksymalną wygodę w bezpośrednim sąsiedztwie ich miejsc zamieszkania. Konsekwentnie dążymy do rozszerzenia sieci i zwiększenia satysfakcji konsumentów – powiedziała Camilla De Verdier, Head of Parcel Locker w Posten Norge.

Urządzenia są umieszczone blisko klientów, zarówno na wsiach, jak i w miastach. Wewnętrzne oceny użytkowników końcowych sięgają już 97% poziomu satysfakcji.

Nasze automaty są zasilane przez baterie, osbługiwane przez dedykowaną aplikację oraz łącze Bluetooth, a zatem w ogóle nie wymagają okablowania czy połączenia z Internetem. Znacznie skraca to czas instalacji, co z kolei umożliwia takim partnerom, jak Posten Norge szybkie wdrożenie ogólnokrajowej sieci. Ponadto, zwiększa jej opłacalność, optymalizując koszty. Gwałtowne wzrosty cen energii elektrycznej obserwowane w całej Europie potęgują korzyści z bycia niezależnym od zasilania. Wystarczy wspomnieć, że żywotność urządzeń Infinity sięga aż 10 lat – dodał Jens Rom, CEO SwipBox.

SwipBox jest strategicznym i technologicznym partnerem Posten Norge w zakresie realizacji wdrożeń automatów, także w warunkach arktycznych. Duńska firma posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu sieci urządzeń. Norweskie automaty funkcjonują pod marką „Pakkeboks”.tagi: Posten Norge , technika , technologia , ogólnokrajowa sieć zewnętrznych automatów paczkowych , SwipBox Infinity ,