Technologia

Carrefour oraz Inpost rozszerzają zakres współpracy

Czwartek, 28 lipca 2022
Znaczenie rynku e-grocery rośnie z każdym dniem. Aby zaspokoić rosnące potrzeby Polaków w tym zakresie, Carrefour - największa omnikanałowa sieć handlowa w Polsce oraz Inpost - lider nowoczesnych usług logistycznych rozszerzają zakres swojej współpracy. Usługa InPost Fresh pozwoli zamówić świeże produkty z Carrefoura pod drzwi mieszkańców Śląska.
Warszawiacy i Krakowianie zdążyli już polubić szybkie i wygodne zakupy w aplikacji InPost Fresh. Zaoszczędzony czas, klienci mogą przeznaczyć na inne aktywności, a wyborem i dostarczeniem produktów zajmują się doskonale wyszkoleni specjaliści z Carrefoura oraz InPostu. Teraz zasięg usługi obejmie także Katowice, Sosnowiec, Czeladź i Mysłowice.

– Rozszerzenie usługi InPost Fresh dla klientów Carrefour w kolejnych miastach jeszcze bardziej przybliża nas do realizacji ambitnego celu potrojenia wskaźnika GMV, jaki Grupa Carrefour postawiła sobie w obszarze działalności e-commerce - zgodnie z założeniem wskaźnik ten w  2026 roku ma wynieść 10 mld euro. Partnerstwo z InPost w zakresie m-commerce pozwala nam nie tylko znacząco zwiększyć zasięg naszej oferty zakupów spożywczych przez Internet, ale także znacząco przyspieszy czas ich realizacji oraz dostawy do klienta finalnego – komentuje Marek Garus, Dyrektor ds. operacji i rozwoju e-commerce w Carrefour Polska.

W ofercie znajduje się już blisko 11 000 artykułów, znanych z hipermarketów i supermarketów Carrefour. Nie brakuje w niej produktów świeżych, jak warzywa i owoce, pieczywo, mięso czy ryby, a także dania gotowe, artykuły dla zwierząt, środki czystości czy chemia domowa. Klienci ceniący wysoką jakość będą mogli skorzystać z szerokiej oferty produktów z certyfikowanego asortymentu BIO, a gwarancję dobrych cen zapewni szeroka gama pozycji oznaczonych marką własną Carrefour.

– Usługa InPost Fresh, cieszy się olbrzymią popularnością w trzech największych miastach w Polsce w których dotychczas jest dostępna. Aplikacja pozwala łatwo, szybko i bez wychodzenia z domu wykonać codzienne zakupy, które już następnego dnia - specjalnym transportem z kontrolowaną temperaturą - pod nasze drzwi dostarczy kurier InPost. Żyjemy coraz szybciej, a przy tym chcemy spędzać jak najwięcej czasu z najbliższymi, dlatego dla wielu naszych klientów możliwość zrobienia codziennych zakupów w kilkadziesiąt sekund, tylko za pomocą aplikacji jest bezcenna. Pozwala ona zaoszczędzić czas na dojazdach do sklepów, samych zakupach oraz kolejkach przy kasach. Nie jest więc dla nas zaskoczeniem, że klienci z kolejnych miast także chcą mieć możliwość korzystania z tej wyjątkowo wygodnej formy zakupów. Dlatego zdecydowaliśmy się na zwiększenie jej zasięgu o kolejne miasta. – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu InPostu.

Aby zacząć korzystać z usługi wystarczy zarejestrować się w aplikacji InPost Fresh. W niej czekają już na klientów atrakcyjne  promocje na wybrane produkty z Carrefour. Zakupy można zamówić nawet na następny dzień pod wskazany adres, a lodówko-zamrażarki na kołach, zadbają o utrzymanie najwyższej jakości zamówienia.
tagi: Carrefour , Inpost , rynek e-grocery , sprzedaż , handel , konsument , handel online , ,