Kategorie produktów

Bobini®: w duchu zrównoważonego rozwoju

Poniedziałek, 16 maja 2022 Autor: Joanna Kowalska, HURT & DETAL Nr 05/195. Maj 2022
Rebranding znanej i lubianej marki to wielkie wyzwanie dla przedsiębiorstwa podejmującego się tego zadania. O odświeżonej linii Bobini® – jej wyróżnikach i pracach nad zmianami – opowiada Agnieszka Komorek, Brand Manager marki Bobini® w firmie Global Cosmed.
Marka Bobini od lat towarzyszy polskim rodzinom. Czym się wyróżnia?

Słowem klucz jest jakość! Bobini to dziecięce produkty kosmetyczne i detergenty najwyższej jakości dostępne w segmencie mainstreamowym. Konsumenci doceniają je przede wszystkim za świetne receptury wypracowane w nowoczesnym dziale R&D firmy. Szczególnego znaczenia nabiera to w kosmetykach, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Dlatego warto porównywać listę składników, by na własne oczy przekonać się, że Bobini to naprawdę dobre składy. Obecnie w naszych recepturach dużą uwagę przywiązujemy do wysokiej zawartości surowców pochodzenia naturalnego, których jest nawet 98%.

Jakie zmiany czekają konsumentów marki Bobini? Czy rebranding dotyczy wszystkich produktów z linii?

Rebranding objął całe portfolio – zarówno część kosmetyczną, jak i detergenty. Był to kompleksowy proces poprzedzony m.in. badaniami konsumenckimi, które pozwoliły zidentyfikować najważniejsze wyzwania. W efekcie oferta została jeszcze skrupulatniej dopracowana pod kątem wymagań konsumenta i rynku. Od teraz markę tworzą trzy podstawowe linie:
  • Baby – do pielęgnacji dzieci od pierwszego dnia ich życia,
  • Kids – kosmetyki dla dzieci powyżej pierwszego roku życia,
  • Fun – produkty kąpielowe także dla starszych dzieci, ale wzbogacone o element zabawy, np. wysoką pianę czy funkcję barwienia wody.
    Przy czym linia Kids to zupełna nowość w portfolio.

Jak wyglądała praca nad zmianą marki?

Podstawowe założenia wprowadzonych modyfikacji to kompleksowe udoskonalenie produktów i odpowiedź na eko-oczekiwania konsumentów – wpisana także w strategię firmy. Niemal cała marka może pochwalić się hypoalergicznymi formułami produktów. Dodatkowo wprowadziliśmy czytelny komunikat w formie znaczka „dobry skład” i dostosowaliśmy pojemności opakowań do oczekiwań konsumentów. Postępując w duchu zrównoważonego rozwoju, zadbaliśmy o to, by butelki w 100% nadawały się do recyklingu i posiadały łatwą do zerwania etykietę lub folię, co umożliwia jakościowe segregowanie odpadów.

Rebranding zakładał ponadto wypracowanie nowego podejścia graficznego. Wyeksponowaliśmy benefity, wprowadziliśmy dużo bieli kojarzonej z czystością. Lifting objął również logotyp. Wśród nowości należy wymienić bohatera marki. Jest to piesek – synonim opiekuna, towarzysza i przyjaciela oraz bezpośrednie nawiązanie do wartości, jakie musi reprezentować godna zaufania marka dziecięca, jaką jest Bobini.

Bez zmiany pozostał najwyższy standard produkcji i kontroli jakości potwierdzony zewnętrznymi audytami.

Jakich efektów spodziewają się Państwo po rebrandingu?

Celem było odświeżenie marki i zbudowanie przejrzystego, spójnego portfolio kompleksowo zabezpieczającego potrzeby, dzięki czemu poszerzymy grono konsumentów Bobini. Nowa oferta pozwala szeroko budować półkę, prowadząc rodzica przez kolejne etapy – od niemowlęcia, przez pielęgnację starszego dziecka, po zabawę. Efektem tych działań będzie dalsze wzmacnianie świadomości marki, co z kolei przełoży się na wzrost sprzedaży.

Jakie plany na ten rok ma Global Cosmed?

Bieżący rok to dla marki Bobini czas intensywnej pracy nad dystrybucją. Efekty tych działań są już widoczne na półkach, bo od kwietnia kosmetyki w odświeżonej odsłonie pojawiły się w sprzedaży. Naszym celem jest zapewnienie konsumentom jak najszerszej dostępności produktów na rynku.

Z punktu widzenia całej Grupy Kapitałowej niezmiernie istotnym elementem jest implementacja strategii zrównoważonego rozwoju. W produktach brandowych przekłada się to m.in. na przyjazne środowisku rozwiązania w zakresie opakowań, procesy zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego czy realizację kierunku niskoemisyjnej produkcji. Ponieważ wiemy, jak dużo pracy zostało wykonane w zakresie naszej odpowiedzialności za czynniki ESG, mając już solidną bazę i konkretne dowody, chcemy zacząć o nich silniej komunikować.

Dziękuję za rozmowę.
Joanna Kowalska
tagi: Global Cosmed , Bobini , drogeria , zrównoważony rozwój , produkcja,sprzedaż , handel , konsument ,