Kategorie produktów

Wywiad z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska

Poniedziałek, 16 maja 2022 Autor: Monika Książek , HURT & DETAL Nr 05/195. Maj 2022
Są produkowane według 100-letniej receptury opracowanej przez francuskiego mistrza serowarstwa. Harmonijnie łączą delikatną skórkę z kremowym wnętrzem. A teraz mają nowe opakowania podkreślające ich oryginalne francuskie pochodzenie. Rozmawiamy na ten temat z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska.
Z czym kojarzy się Francja?

Bez wątpienia to kolebka światowej mody – od wieków francuskie ubiory stawały się wzorem powszechnie obowiązującej elegancji. Poza modą haute couture, Francja jest także ojczyzną serowarstwa. To tam, niemal tysiąc lat temu, zaczęto wytwarzać pierwsze gatunki serów. Z czasem francuskie wyroby zyskały rangę jednych z najlepszych na świecie. Dziś szacuje się, że produkowanych jest tam nawet 700 rodzajów najróżniejszych serów, w tym oczywiście sery pleśniowe, na czele z najpopularniejszymi – brie i camembert. Gatunki te zaliczane są do serów podpuszczkowych z porostem pleśni, dojrzewają od 2 do 6 tygodni i charakteryzuje je delikatny, biały nalot. Camembert ma wyjątkowy owalny kształt, brie zaś wycina się tak, by tworzył trójkąty.

Jak w tym otoczeniu prezentują się sery Valbon?

Sery Valbon są tworzone według oryginalnej receptury francuskiego mistrza serowarstwa Henriego Hutina, których wygląd i smak to kwintesencja prawdziwego pleśniowego sera. Valbon to oryginalne francuskie sery, które od lat zachwycają nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia. Kiedyś, z uwagi na cenę i dostępność, oryginalne sery brie i camembert zarezerwowane były na wyjątkowe okazje, dziś są bardziej dostępne i można cieszyć się ich smakiem na co dzień.

Jak najlepiej wykorzystywać sery pleśniowe?

Francuskie sery pleśniowe doskonale sprawdzają się i na ciepło, i na zimno, zarówno na śniadanie, jak i na kolację, jako element codziennego jadłospisu, jak również wyrafinowanego menu. Klasyczne sery Valbon można wykorzystać jako składnik porannej kanapki, lunchowej sałatki czy rodzinnej kolacji. To doskonałe drobne przekąski podczas spotkań towarzyskich – w takim wypadku warto je zaserwować na desce w towarzystwie winogron, orzechów i fig.

Teraz sery Valbon mają także nowoczesne, podkreślające ich wysoką jakość oraz oryginalne francuskie pochodzenie, opakowania – z widoczną francuską flagą oraz symbolem kraju, wieżą Eiffla.

Czy zaplanowano jakieś dodatkowe działania towarzyszące wprowadzeniu na rynek nowej odsłony serów Valbon?

Premierze serów Valbon w nowej odsłonie będą towarzyszyć: kampania digitalowa, działania w prasie fachowej, w punktach sprzedaży, współpraca z influencerami, działania media relations, POS-y. Koncept komunikacyjny bazował będzie na spontanicznie kojarzącej się z Francją modzie i krążył wokół francuskiego, pełnego drobnych przyjemności, stylu życia.

Dziękuję za rozmowę.
Monika Książek




Fot: mat. redakcji


tagi: Jacek Wyrzykiewicz , Hochland Polska , VALBON , sery , produkcja , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , przemysł spożywczy ,