Wywiady

„Stawiamy na inwestowanie w innowacyjność”

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 Autor: Monika Książek , HURT & DETAL Nr 04/194. Kwiecień 2022
O wartościach przyświecających prowadzeniu biznesu, ofercie produktowej oraz planach na dalszy rozwój rozmawiamy z Iwoną Sandak, Zastępcą Prezesa Zarządu w Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu.
Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu to firma z wieloletnią tradycją. Jakimi wartościami kierują się Państwo w prowadzeniu biznesu?

Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu jest zakładem mleczarskim z ponad 80-letnią tradycją. Nasza działalność skupia się na wytworzeniu produktów nabiałowych o jak najwyższej jakości. Zupełnie naturalnych, bez konserwantów, wzmacniaczy smaku czy barwników. Nasze produkty posiadają „czystą etykietę” – tak ważną dla świadomego konsumenta. Najważniejszą wartością dla naszej firmy jest tradycja i jakość, co mogą potwierdzić liczne certyfikaty i wyróżnienia. Obecnie jesteśmy jednym z czołowych producentów wyrobów nabiałowych w regionie łódzkim. Mimo pandemii staramy się utrzymywać tę pozycję i dobrze sobie radzimy.

W swoim portfolio SDM w Wieluniu posiada szeroki wybór twarogów, także śmietan i śmietanek, mleka w proszku. Które z nich osiągają największą sprzedaż? Czy planujecie Państwo wprowadzić jakieś nowości?

Nasze portfolio składa się z produktów nabiałowych, takich jak twarogi, twarożki, masło, śmietany, mleka i napoje fermentowane. Bez wątpienia produktem cieszącym się największą popularnością jest twarożek kanapkowo-sernikowy Mój Ulubiony mający w składzie tylko śmietankę. Produkt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów ceniących naturalność produktu. W odpowiedzi na szerokie zainteresowanie konsumentów wprowadzaliśmy nowe smaki na bazie twarożku śmietankowego, między innymi twarożek z rzodkiewką, chrzanem, z ziołami ogrodowymi, ze szczypiorkiem, jak i w wariantach słodkich – o smaku waniliowym oraz z pomarańczą. Szybko zyskują popularność odnosząc sukces na rynku.

Jakie plany rozwojowe mają Państwo na ten rok: inwestycje, rozbudowanie portfolio a może nowe działania marketingowe?

Nasze plany rozwojowe skupiają się na wielu aspektach. W zakresie skupu surowca dążymy do pozyskania nowych dostawców w celu zwiększenia jego ilości, co pozwoli na dociążenie linii ultrafiltracji.

W zakresie sprzedaży zamierzamy wprowadzać nowe produkty i w dalszym ciągu zwiększać sprzedaż artykułów Spółdzielni poprzez: rozbudowę rynku zbytu produktów SDM w Wieluniu i pozyskanie nowych odbiorców, wprowadzenie nowych wyrobów do sieci handlowych oraz rozszerzenie asortymentu u dotychczasowych odbiorców.

Unowocześniliśmy linię produkcyjną twarożków Mój Ulubiony poprzez podłączenie nowej, co pozwoli na zwiększenie wydajności produkcji. Stawiamy na inwestowanie w innowacyjność oraz wdrażamy nowoczesne technologie. Planujemy sukcesywnie wymieniać park maszynowy i rozbudować flotę samochodów do zwózki mleka i dystrybucji wyrobów.

Dziękuję za rozmowę.
Monika Książek
tagi: Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu , inwestycje , innowacyjność , rynek spożywczy , sprzedaż handel , konsument , FMCG , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy ,