Z rynku FMCG

Coca-Cola HBC Polska i CHEP stawiają na neutralność węglową

Poniedziałek, 17 stycznia 2022
Wieloletnie partnerstwo z firmą CHEP wpisuje się w strategię Coca-Cola „Net Zero 2040”, polegającą na osiągnięciu zerowej emisji netto do roku 2040. Obie firmy nie ustają we wspólnym zaangażowaniu na rzecz ograniczenia emisji CO2.
Współpraca Coca-Cola HBC z dostawcą zrównoważonych rozwiązań dla logistyki, firmą CHEP trwa w Polsce już od ponad 10 lat. Dziś nabiera nowego znaczenia wobec ogłoszenia przez giganta sektora napojowego strategii osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 roku. Samo korzystanie z rozwiązań poolingowych CHEP, w ramach których wynajmowane palety są współdzielone i ponownie wykorzystywane, pozwala na wymierne korzyści środowiskowe. Dzięki dłuższemu cyklowi życia palet CHEP, Coca-Cola HBC może redukować emisję CO2, zużywać mniej drewna i generować mniej odpadów, co znacząco przekłada się na ograniczenie zarówno kosztów operacyjnych firmy, jak i jej negatywnego wpływu na środowisko.

Za sprawą palet wielokrotnego użytku CHEP (w tym neutralnej węglowo ćwierćpalety 600x400) spółka CC HBC tylko w 2021 roku była w stanie ograniczyć emisje dwutlenku węgla o 521 ton (równowartość 12 kursów w pełni załadowanej ciężarówki dostawczej wokół Ziemi). Włączenie palet CHEP w łańcuchy dostaw firmy oszczędziło także 450 drzew potrzebnych na produkcję nowych palet oraz zredukowało generowane odpady o 68 ton

– Zgodnie z naszą Misją Zrównoważonego Rozwoju 2025 konsekwentnie podejmujemy konkretne działania, aby minimalizować nasz wpływ na środowisko. W październiku tego roku Coca-Cola Hellenic ogłosiła swoje nowe zobowiązanie, które zakłada, aby do 2040 roku zredukować do zera emisje netto w całym naszym łańcuchu wartości, z tego względu poszukujemy partnerów, którzy mają zbieżne cele – mówi Ksenja Todić, Dyrektor Łańcucha Dostaw w Polsce i Krajach Bałtyckich Coca-Cola HBC. – Zdajemy sobie sprawę, jak dużą rolę w globalnej emisji CO2 odgrywają transport i łańcuchy dostaw, dlatego współpraca z CHEP ma dla nas kluczowe znaczenie – dodaje.

Lider zrównoważonych rozwiązań dla logistyki CHEP osiągnął już neutralność węglową swoich operacji (zakres 1 i 2) mierzoną wg protokołu Greenhouse gas (GHG). Misją firmy pozostaje wspieranie proekologicznego rozwoju łańcucha dostaw swoich partnerów poprzez dostarczanie zrównoważonych rozwiązań, które umożliwiają zamykanie obiegu, optymalizacje procesów oraz redukcje strat i marnotrawstwa zasobów. Coca-Cola we współpracy z CHEP przybliża się do zapowiedzianej redukcji emisji CO2 w transporcie o 25% do roku 2030.

– Na polu naszej współpracy z Coca-Coca HBC zdołaliśmy wypracować wzajemne wsparcie i zaufanie, które pozwoli nam dalej wspólnie dążyć do osiągania wymiernych korzyści środowiskowych – podkreśla Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna na Polskę i kraje bałtyckie, CHEP. – Koncentrujemy się na budowaniu długofalowych relacji z naszymi klientami, aby jeszcze skuteczniej pomagać w ograniczaniu emisyjności ich łańcuchów dostaw, a także zapewniać wydajność ich firmom jako całości – dodaje.tagi: Coca-Cola HBC Polska , CHEP , neutralność węglowa , ekologia , ochrona środowiska , rynek spożywczy , produkcja , sprzedaż , handel , konsument ,