Kategorie produktów

Wojtek Sikora, OCS

Poniedziałek, 20 grudnia 2021 HURT & DETAL Nr 12/190. Grudzień 2021
Trzy pytania do Wojtka Sikory, Special Service & Quality Coordinatora w firmie OCS kieruje Monika Książek.
Transport produktów spożywczych musi spełnić szereg wymogów. Jakie rozwiązania oferuje Państwa firma w tym zakresie?

Transport produktów spożywczych to jedno z największych wyzwań logistycznych, ponieważ od odpowiednio zorganizowanego przewozu zależy ryzyko poniesienia ewentualnych strat materialnych, ale co ważniejsze, zdrowie przyszłych konsumentów. Nasza firma specjalizuje się w transporcie produktów mrożonych, w szczególności wysyłek mniejszych partii, produktów kraftowych – rzemieślniczych oraz próbek i produktów do testów jakościowych, które niejednokrotnie mogą zaważyć na dalszym rozwoju sprzedaży czy sprawnemu wprowadzeniu produktu na rynek. W swojej ofercie dostarczamy klientom niezbędnych rozwiązań technologicznych do monitoringu temperatury czy lokalizacji przesyłki, specjalistycznych opakowań i rozwiązań logistycznych.

W ostatnim czasie w OCS nastąpił rozwój działu biofarmaceutycznego. Proszę o nim opowiedzieć.

Przesyłki dla rynku biofarmaceutycznego jest to istotny kierunek rozwoju naszej firmy. Jest to rynek bardzo wymagający, nie może być tu mowy o pomyłkach. Nasza firma stosuje innowacyjne rozwiązania w zakresie zabezpieczenia produktów szczególnie wrażliwych na czas i temperaturę podczas transportu. Zakres możliwości zapewnienia kontrolowanej temperatury podczas przewozu waha się od temperatury otoczenia lub kontrolowanej temperatury pokojowej +15°C do +25°C, przez warunki chłodnicze +2°C do +8°C, po transporty produktów mrożonych poniżej 0°C np. –18°C czy –50°C, ale na tym również nie kończy się wachlarz naszych możliwości ponieważ możemy zaproponować warunki głębokiego mrożenia do –78°C czy nawet warunki kriogeniczne poniżej –150°C.

Co oznacza tzw. „zimny łańcuch dostaw”?

Pojęcie zimnego łańcucha dostaw obejmuje wiele procesów zachodzących podczas logistyki produktów wrażliwych na temperaturę i odnosi się do każdego etapu dystrybucji towarów w kontrolowanej temperaturze, w tym procesów zachodzących nie tylko podczas samego transportu, ale również przeładunków i przechowywania towaru. Takie transporty dotyczą przede wszystkim leków oraz produktów spożywczych.  Istnieje wiele sposobów transportu towarów w zimnym łańcuchu. Jego dobór zawsze uzależniamy od wielu czynników, ponieważ produkty są różne i każdy z nich może mieć zupełnie inne wymagania co do odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu.


tagi: Wojtek Sikora , OCS , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , produkcja , konsument , ekonomia , finanse , FMCG , artykuły spożywcze , przemysł spożywczy ,