Komentarz Branżowy

Ewa Krzuś-Wiśniewska, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlu i Trade Marketingu, TiM

Sobota, 18 grudnia 2021
Ostatni rok był trudny i nieprzewidywalny dla całej branży FMCG. Problemy logistyczno-transportowe były powodem opóźnień w dostawach, czego efektem był brak realizacji zamówień i piętrzące się problemy. Warto wspomnieć również o galopującej inflacji i podwyżkach cen. Wzrost kosztów surowców wpłynął bardzo mocno na politykę cenową we wszystkich segmentach rynku. Nasza spółka pomimo niesprzyjających warunków świetnie radziła sobie w 2021 roku. Odnotowaliśmy wzrost w stosunku do ubiegłego roku, co cieszy nas tym bardziej, ponieważ rok 2020 był rekordowy w historii naszej firmy. Jest to efekt szerokiego portfolio znanych marek, a także ciężkiej pracy naszego zespołu.
Z uśmiechem patrzymy w przyszłość. Mamy nadzieję, że 2022 rok będzie łaskawy dla branży winiarskiej. W TiM wierzymy, iż kluczem do sukcesu jest rozwój, dlatego niezmiennie będziemy szkolić nasz zespół oraz edukować klientów i budować ich świadomość w zakresie wina. Planujemy pobijać kolejne rekordy na fali wzrostów wierząc, że pozytywne trendy zostaną z nami dłużej. Bardzo ważnym polem dla rozwoju będzie koncept Biblioteka Wina, który jest odzwierciedleniem najnowszych trendów. W pierwszym kwartale 2022 roku uruchamiamy również nowy magazyn, w którym składować będziemy około 12-13 mln butelek, co oznacza, iż będzie on jednym z największych magazynów wina w Europie. A to wszystko z miłości do wina.

Ewa Krzuś-Wiśniewska
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlu i Trade Marketingu
TiM


tagi: Ewa Krzuś-Wiśniewska , TiM , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , produkcja , konsument , ekonomia , finanse , FMCG , artykuły spożywcze , przemysł spożywczy ,